Avstriyanın ən yaxşı sousları və ədviyyatları
“Kotanyi” 140 ildir bazarda olan Avstriya şirkətidir. Şirkət Avstriya ədviyyatları və souslarını ixrac edir. Bizim təkcə Rusiya və MDB ölkələrində deyil, bütün dünyada nümayəndəliklərimiz var.
Çeşidimizə iki yüzə yaxın məhsul daxildir, məsələn: ədviyyatlar, souslar, istiotlar, paprikalar, xüsusi yeməklərin hazırlanması üçün müxtəlif qarışıqlar.
Şirkətdə iki istiqamət fəaliyyət göstərir: pərakəndə, yəni mağazalar şəbəkələrində satılan məhsullar – kiçik paketlər, kiçik formatlı üyüdücülər. Digəri isə geniş istiqamət olmaqla restoranlar, otellər və ya birbaşa aşpazlar üçün məhsulları tədarük edən böyük B2B şöbəsidir.
“InterFood Azerbaijan” sərgisində bizim kulinariya yarışı zonasında ikinci stendimiz də var və burada sponsorlar olaraq şirkətimizi təmsil edirik.
Hələ çox şey görməmişik, amma sərgidən gözləntilərimiz böyükdür. Yeni tərəfdaşlar və müştərilərlə görüşəcəyimizə ümid edirik. Cəmi bir ildir ki, MDB bazarında olduğumuz üçün belə sərgilərin keçirilməsini vacib hesab edirik. Bölgədə müxtəlif distribyutorlarımız var, lakin şirkət daha da inkişaf etmək istəyir. Ziyarətçilərə bütün ədviyyatlarımız və onların satış formatı haqqında ətraflı məlumat veririk. Məhz ona görə də bugünkü sərgidə iştirak edirik.

Лучшие австрийские приправы и специи
Kotanyi – это австрийская компания, на рынке уже 140 лет. Компания экспортирует австрийские специи, приправы. У нас есть представительства не только в России и странах СНГ, но и во всем мире.
Наш ассортимент включает в себя около двухсот наименований продуктов, таких как: специи, приправы, перцы, паприки, различные смеси для приготовления конкретных блюд. В компании имеется два направления: розничное, то есть продукты, которые продаются в сетях магазинов – пакетики, мельницы маленьких форматов. Другое широкое направление – большой отдел B2B реализации продукции в рестораны, отели или напрямую шеф-поварам.
На выставке InterFood Azerbaijan у нас имеется и второй стенд в зоне кулинарного чемпионата, где мы, как спонсоры, представляем свою компанию.
Мы еще не успели многого увидеть, но у нас большие ожидания от выставки. Надеемся встретить новых партнёров, клиентов. Мы считаем важным проведение подобных выставок, так как на рынке СНГ находимся всего год. У нас есть различные дистрибьюторы в регионе, но компания хотела бы развиваться дальше. Мы подробно рассказываем посетителям о всех наших специях и формате их продаж. Для этого и приехали на сегодняшнюю выставку.