Belarus şirkətlərindən geniş təkliflər
Sərgidə ət-süd və qənnadı sənayesi, kənd təsərrüfatı texnikası və kompleks gübrələri təmsil edən on bir Belarus şirkəti iştirak edir.
O cümlədən:
"Krasnıy pişevik" qənnadı sənayesinin liderlərindən biridir, şirkət zefir, konfet, marmelad və s. istehsal edir. Bu çeşidlərə böyük tələbat var.
"Moloçnıy Qostinets" Belarusda məşhur markadır, çünki məhsullar zərif dadı və yüksək keyfiyyəti ilə seçilir.
"Mozır süd məhsulları" şirkəti kəsmik, süd tozu və süd istehsal edir.
Süd sənayesinin liderlərindən biri "Babuşkina krınka" da təkcə Belarusda deyil, bütün dünyada geniş təmsil olunur.
"Lida süd-konserv kombinatı" "MiLida" brendi altında bir neçə filial tərəfindən təmsil olunur. Ekspozisiyalar arasında pendirlər və süd məhsulları var.
Bu sərgidə "Brestmyasmolprom" konserni dörd müəssisə ilə təmsil olunur: "Brest ət kombinatı", "Kobrin yağ və pendir zavodu", "Luninets süd zavodu" və "Belovejskie sırı" ASC.
"Qomselmaş" kombaynlar və digər mürəkkəb kənd təsərrüfatı texnikası üzrə dünya bazarında liderlərdən biri olan kənd təsərrüfatı texnikası istehsalçısıdır.
"KompleMet" şirkəti kompleks gübrələr istehsal edir.
Stendlərimiz və "Made in Belarus" brendi Azərbaycanda məşhurdur.
Dünən Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevi stendimizdə görməkdən çox məmnun olduq. O, Azərbaycandakı səfirimizlə söhbətində Belarus məhsulları ilə yaxından tanış olduğunu, onların hələ də sovet dövlət standartlarına uyğun istehsal edildiyini və yüksək keyfiyyətlə seçildiyini qeyd edib.
Biz hər il "InterFood Azerbaijan" sərgisində iştirak edirik, növbəti tədbirlərdə daha çox sayda brendlər təqdim etməyə ümid edirik.
Azərbaycanın işgüzar dairələrinin nümayəndələri ilə əlaqə qurmağa, məhsullarımızı onlara təqdim etməyə və danışıqlar aparmağa ümid edirik. Sərgi çox yüksək səviyyədə təşkil olunub, hər şey xırdalıqlarına qədər düşünülüb.

Широкий спектр предложений от беларусских компаний
На выставке участвуют одиннадцать беларусских компаний, представляющих мясо-молочную и кондитерскую отрасль, сельскохозяйственную технику и комплексные удобрения.
В том числе:
«Красный пищевик», один из лидеров кондитерской отросли, они производят зефир, конфеты, мармелад и т.д. Ассортимент пользуется большим спросом.
«Молочный Гостинец» – популярная в Беларуси марка, поскольку продукция отличается изысканным вкусом и высоким качеством.
Компания «Мозырские молочные продукты» производит творог, сухое молоко и молоко.
Один из лидеров молочной отросли – «Бабушкина крынка» также широко представлен не только в Беларуси, но и во всем мире.
«Лидский молочно-консервный комбинат» представлен несколькими филиалами под брендом MiLida. В числе экспозиции сыры и молочные продукты.
Концерн «Брестмясмолпром» на этой выставке представлен четырьмя предприятиями: «Брестским мясокомбинатом», «Кобринским маслодельно-сыродельным заводом», «Лунинецким молочным заводом» и ООО «Беловежские сыры».
«Гомсельмаш» – производитель сельскохозяйственной техники, который входит в число лидеров мирового рынка комбайнов и других сложных сельхозмашин.
Компания «КомплеМет» производит комплексные удобрения.
Наши стенды и бренд Made in Belarus в Азербайджане пользуются популярностью.
Вчера нам было очень приятно увидеть у нашего стенда президента Азербайджана Ильхама Алиева. В разговоре с нашим послом в Азербайджане он отметил, что хорошо знаком с беларусскими продуктами, знает, что они производятся ещё по советским госстандартам и отличаются высоким качеством.
Мы ежегодно участвуем в выставке InterFood Azerbaijan, в следующих мероприятиях надеемся представить более широкий спектр брендов.
Надеемся пообщаться с представителями деловых кругов Азербайджана, представить им свою продукцию и провести переговоры. Выставка организована на очень высоком уровне, каждая деталь продумана до мелочей.