“Heritage” şərab brendini məşhurlaşdırırıq
Azərbaycanda illərdir öz sözünü demiş “AZGRANATA” alkoqollu və alkoqolsuz içkiləri istehsal edir və məhsullarının Premium seqmentində yer almasının tərəfdarıdır. “AZGRANATA” həm keyfiyyətin, həm də bazarda tutduğu yerin qorunmasına nail olan az sayda şirkətlərdən biridir. Şirkətin rəsmi açılışı 2011-ci ildə ölkə prezidentinin iştirakı ilə keçirilmişdir, lakin üzüm və nar bağlarının salınması və zavodun inşası artıq 2007-ci ildən başlanmışdı. Məhsullarımızı daha çox ixrac etdiyimiz üçün daha çox xarici sərgilərə müraciət edirik, məsələn, son illərdə Birləşmiş Krallıq, Yaponiya, Rusiya və sair fərqli ölkələrdə keçirilən sərgilərdə iştirak etmişik. Yerli bazarda isə hər il İnterFood sərgisində edirik: yerli insanların AZGRANATAnın məhsullarına olan reaksiyası bizə maraqlı gəlir. Bu il daha bir fərqli formatda iştirak edirik. Əvvəlki illərdə şirkətimizin stendində spirtli və spirtsiz bütün məhsullarımız əks etdirilirdi. Bu il isə, gördüyünüz kimi, ancaq şərab məhsulu, əsasən də AZGRANATAnın “Heritage” şərab brendini nümayiş etdiririk və bu “Heritage” brendini artıq Azərbaycanda və dünya bazarında məşhur etmək fikrimiz var.
Bu sərgidə şirkətimiz xatırladığım qədərilə ən azı son 5-6 ildir ki, iştirak edir və ötən illərlə müqayisədə bu il daha bir pavilyon əlavə olunub və istər iştirakçı, istərsə də ziyarətçilərin sayı çox yüksək görünür və bizim məhsullara maraq böyükdür, gündə 2 dəfə təşkil olunan dequstasiyalarımızda ziyarətçilər pulsuz şəkildə məhsullarımızın dadına baxa bilirlər.
Xarici şərab yaxud şərab materialları, habelə bizim istehsal etdiyimiz digər məhsullar üçün lazım olan ləvazimatları yaxud da xammalları satan şirkətlərin iştirak etdiyi bu sərgi təchizat şöbəmizin buradakı nümayəndələri üçün kifayət qədər maraqlıdır. Sərgidə təmsil olunmuş rəqib şirkətlərin məhsullarının dadına baxmaq, nələri isə müzakirə və ya müqayisə etmək maraqlıdır, amma təbii ki, hər kəsin öz strategiyası, öz yolu var, biz ancaq onlara uğurlar arzulaya bilərik.

Популяризация винного бренда «Heritage”
Хорошо зарекомендовавшая себя в течение многих лет в Азербайджане компания «AZGRANATA» производит алкогольные и безалкогольные напитки и стремится к размещению своей продукции в Премиум-сегменте. «AZGRANATA» является одной из немногих компаний, которым удалось сохранить как свое качество, так и занимаемое место на рынке. Официальное открытие компании состоялось в 2011 году при участии президента страны, однако посадка виноградных и гранатовых садов и строительство завода стартовали еще в 2007 году. Поскольку мы экспортируем все больше нашей продукции, мы подаем заявки на большее количество зарубежных выставок. Например, в последние годы мы принимали участие в выставках, проводимых в Великобритании, Японии, России и других странах. На местном рынке мы каждый год участвуем в выставке «InterFood»: нам интересна реакция местных жителей на продукцию «AZGRANATA». В этом году мы участвуем в другом формате. В предыдущие годы на стенде нашей компании была представлена вся наша алкогольная и безалкогольная продукция. Как вы видите, в этом году мы показываем только винную продукцию - в основном винный бренд “Heritage” компании «AZGRANATA», и у нас возникла идея популяризовать бренд «Heritage» в Азербайджане и на мировом рынке.
Насколько я помню, наша компания участвует в этой выставке как минимум последние 5-6 лет, и по сравнению с предыдущими годами в этом году добавился еще один павильон. Количество участников и посетителей кажется очень большим, и их интерес к нашей продукции является высоким. Посетители могут бесплатно продегустировать нашу продукцию на дегустациях, которые проводятся 2 раза в день.
В этой выставке принимают участие компании, продающие зарубежное вино или винные материалы, а также аксессуары или сырье, необходимые для другой продукции, которую мы производим. По этой причине представители нашего отдела снабжения считают эту выставку очень интересной. Интересно попробовать продукцию, представляемую на выставке компаниями-конкурентами, а также что-то обсудить или сравнить. Однако конечно же каждый следует своей стратегии и своему пути, а нам остается только пожелать им успехов.