Ləzzət şirkətlər qrupu 1995-ci ildə fəaliyyətə başladı. İlkin olaraq biz topdan satış ilə başlamışdıq, məhsulların idxalı və satışı ilə məşğul olmuşuq, amma sonradan istehsala keçmişik və ötən 29 il ərzində çox ciddi istehsal sahələri qurmuşuq.
İnterFood Azerbaijan 2024 sərgisində şirkətlər qrupumuz meyvə suyu, limonad, quru çay, vafli, peçenye, salfet, lokum, çərəz və digər məhsulların sərgi ziyarətçilərinə təqdim edir. 2011-ci ildə broyler sahəsində də fəaliyyətə başlamışıq, Naxçıvan Muxtar Respublikasında ən böyük qida istehsalçısıyıq. Artıq Azərbaycan bazarında ciddi rol oynayan oyunçuya çevrilməyi planlamışıq və bu sərgidə iştirakımızı davam edəcəyik.
Bu artıq 4-cü ildir ki, burada iştirak edirik və əsas məqsədimiz – xaricdən gəlmiş potensial müştərilərlə tanış olmaq, onlarla təması genişləndirmək və, bundan başqa, mövcud yerli müştərilərimizlə ünsiyyət aparmaq, əlaqələri inkişaf etdirməkdir. Bu məqsədlərə nail olmaq üçün bu sərgini çox effektiv və faydalı görürük. Bundan başqa, Azərbaycan şirkətiyik, Azərbaycanda olan sərgidə iştirak etmək bizim üçün bir borcdur. Biz Rusiya, Dubay, Türkiyə, Səudi Ərəbistanın ixtisaslaşdırılmış sərgilərində iştirak edirik və bu günkü sərgi sadaladıqlarımdan qətiyyən geri qalmır, qoyulan məqsədlərə nail olmağa imkan yaradır. Məsələn, marketinq sahəsində fəaliyyət göstərən şirkətlərlə burada tanış olduq və bir neçəsi ilə əməkdaşlığa başladıq, onların bizə marketinqlə bağlı köməyi oldu. Bu il də İnterFood sərgisində bizim fayda verə biləcəyimiz və bizə fayda verə biləcək bir çox şirkətlərlə görüşlər həyata keçirmişik. Əminəm ki, onlarla maraqlı işbirliyi qura biləcəyik.

The InterFood Azerbaijan exhibition does not fall behind its foreign counterparts
The "Lezzet" group of companies launched its activities in 1995. We initially started off with wholesale, were involved in the import and sale of products, but later moved to production. Over the past 29 years we have built very significant production zones.
Our group of companies is presenting juice, lemonade, dry tea, wafers, biscuits, tissue paper, Turkish Delight, snacks, and other products to the participants of the exhibition at the InterFood Azerbaijan 2024. In 2011, we also initiated operations in the field of broilers. We are the largest producer of food products in the Nakhchivan Autonomous Republic. We have already planned to become a key player with a crucial role in the Azerbaijani market, and we will maintain our participation in this exhibition.
This marks our fourth year of participation, and our primary objective – meet potential international customers, expand our scope of contact with them, and additionally, communicate with our existing local clients and foster relationships. We find this exhibition highly effective and advantageous for achieving these aims. Moreover, as an Azerbaijani company, it is incumbent upon us to partake in local exhibitions. We participate in specialised exhibitions in Russia, Dubai, Turkey, and Saudi Arabia, and this current exhibition is on par with those listed, enabling us to fulfil our objectives. For instance, we have connected with marketing companies here and initiated collaborations with several, receiving support from them in the field of marketing. This year at the InterFood exhibition, we have engaged with numerous companies with whom we foresee mutually beneficial partnerships. We are confident in establishing compelling collaborations with them.