Yüksək keyfiyyət və topdansatış qiymətləri bizim üstünlüyümüzdür
Mən Əfqanıstan şirkətlərinin birgə stendində şirkətlərdən birini təmsil edirəm. Əməkdaşı olduğum şirkət burada əsasən Əfqanıstandan ixrac edilən qurudulmuş məhsullar, qoz-fındıq, göyərti və s. məhsulları təklif edir. Bu sərgidə ilk dəfədir ki, iştirak edirik. Biz yeni hədəflərə çatmaq, yeni bazarlar, yeni müştərilər qazanmaq istəyirik. Buna görə də biznesimizi genişləndirmək imkanlarını araşdırırıq, çünki yalnız bir bazardan asılı ola bilməzsiniz, daim yeni bazarlar axtarmaq lazımdır.
Bu sərgi, şübhəsiz ki, bizə özümüzü tanıtmaq, bəzi məhsul nümunələrimizi nümayiş etdirmək, Azərbaycan bazarını araşdırmaq və Əfqanıstandan bura nə gətirə biləcəyimizi öyrənmək şansı verdi. Bu bazara daxil olmaq yolunda hansı çətinliklər və problemlərlə qarşılaşa biləcəyimizi müəyyən etmək istəyirik. Qiymətlər, qanunlar və digər məsələlərlə bağlı öyrənməli olduğumuz çox şey var. Hər şeyi zaman göstərəcək. Yerli iş adamları ilə qurduğumuz təmasların əksəriyyəti məhsulların müxtəlif yerli şəbəkələrə - hotellərə, şokolad fabriklərinə və digər bu kimi müəssisələrə tədarükü ilə bağlıdır. Dequstasiyadan sonra məhsullarımızla bağlı xeyli müsbət rəylər aldıq və əlbəttə ki, gələcəyə nikbin baxırıq.
Oxşar məhsullar təklif edən rəqiblərdən üstünlüyümüz topdansatış və yüksək keyfiyyətli məhsul tədarükçüsü olmağımızdadır. Bu iki amil – yüksək keyfiyyət və rəqabət qabiliyyətli qiymət - bir araya gəldikdə, sizi digərlərindən üstün edir. Bunu nəzərə alaraq, növbəti il yenidən bu sərgidə iştirak edəcəyimizə ümid bəsləyirik.

Лучшее качество и оптовые цены - наше преимущество
Я представляю одну из компаний объединенного стенда афганских компаний. Моя компания предлагает в основном экспортируемые из Афганистана продовольственные товары, такие как сушеные продукты, определенные виды орехов, зелень и т. д. Мы впервые участвуем в этой выставке. Мы стремимся к новым целям, к новому рынку, к новым клиентам. По этой причине мы изучаем возможности для расширения нашего бизнеса, поскольку нельзя зависеть только от одного рынка и нужно постоянно искать новые рынки.
Данная выставка, безусловно, предоставила нам шанс представить себя, поделиться некоторыми образцами, изучить азербайджанский рынок и узнать, что мы можем импортировать сюда из Афганистана. Мы также хотим узнать, с какими трудностями и проблемами сможем столкнуться при входе на этот рынок. Нам предстоит узнать много нового, например, изучить цены, законы и выяснить другую определенную информацию. В целом, будущее покажет, как пойдут дела. Большинство контактов, которые мы наладили с местными бизнесменами, связаны с дистрибуцией продукции в различные местные сети - в отели, на некоторые шоколадные фабрики и другие подобные предприятия. Мы получили ряд положительных отзывов после дегустации нашей продукции и, безусловно, с оптимизмом смотрим на дальнейшие перспективы.
Наше преимущество перед конкурентами с аналогичной продукцией заключается в том, что мы являемся оптовыми и качественными поставщиками. Когда эти два фактора - лучшее качество и конкурентоспособная цена – сходятся вместе, они возвышают вас над остальными. Учитывая это, мы надеемся, что вновь примем участие в этой выставке в следующем году.