Azərbaycan sahibkarlarının Rusiya bazarına meyvə-tərəvəz ixracı zamanı problem yaşamasın deyə onlara köməklik göstəriləcək.
ABC.AZ xəbər verir ki, bunu Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyinin (KOBİA) 2020-ci ilin yekunlarına həsr olunmuş brifinqdə İdarə Heyətinin sədri Orxan Məmmədov deyib.
O qeyd edib ki, sahibkarların xüsusilə, Avropa bazarına çıxarılması nəzərdə tutulur:
"Bu bazarda yerli sahibkarların daha çox rəqabət qabiliyyətli olmaqları zəruri olacaq. Onlar bazarları seçərkən məhsullarını elə təqdim etməlidirlər ki, rəqabətə tab gətirsin. Dövlət maliyyə dəstəyini, təşviq mexanizmlərini göstərəcək".

Азербайджанским предпринимателям будет оказана помощь в выходе на европейский рынок
Чтобы азербайджанские предприниматели не испытывали проблем при экспорте фруктов и овощей на российский рынок, им будет оказана помощь.
Как сообщает ABC.AZ, об этом заявил председатель Правления Агентства по развитию малого и среднего бизнеса (KOBİA) Орхан Мамедов на брифинге, посвященном итогам 2020 года.
Он отметил, что планируется вывод предпринимателей, в частности, на европейский рынок:
«Местные  предприниматели при выборе рынков должны представлять свою продукцию таким образом, чтобы она выдерживала конкуренцию. Государство окажет финансовую поддержку, механизмы стимулирования».