Azərbaycan sahibkarlarının Rusiya bazarına meyvə-tərəvəz ixracı zamanı problem yaşamasın deyə onlara köməklik göstəriləcək.
ABC.AZ xəbər verir ki, bunu Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyinin (KOBİA) 2020-ci ilin yekunlarına həsr olunmuş brifinqdə İdarə Heyətinin sədri Orxan Məmmədov deyib.
O qeyd edib ki, sahibkarların xüsusilə, Avropa bazarına çıxarılması nəzərdə tutulur:
"Bu bazarda yerli sahibkarların daha çox rəqabət qabiliyyətli olmaqları zəruri olacaq. Onlar bazarları seçərkən məhsullarını elə təqdim etməlidirlər ki, rəqabətə tab gətirsin. Dövlət maliyyə dəstəyini, təşviq mexanizmlərini göstərəcək".

Azerbaijani entrepreneurs to be assisted in entering the European market
Assistance will be rendered to Azerbaijani entrepreneurs to prevent their problems with export of fruits and vegetables to the Russian market.
ABC.AZ reports that Orhan Mammadov, the chairman of board at the Agency for the Development of Small & Medium-sized Businesses (KOBIA), at a briefing devoted to the results of 2020.
He noted that it is planned to bring entrepreneurs, in particular, to the European market:
"Local entrepreneurs, when choosing markets, should present their products in such a way that they can withstand competition. The state will provide financial support and incentive mechanisms."