Azersun Holdinqdən məhsul bolluğu
- “Bazarstore” Azersun Holdinqin bir hissəsidir. Fəaliyyətdə olduğu 11 il ərzində şirkət il ərzində 36 milyon müştəriyə xidmət göstərən 78 mağaza açıb. Biz “Aşpazlar Kuboku” Azərbaycan Çempionatının tərəfdaşlarıyıq. Dəstəyimiz müsabiqə zamanı aşpazlara Azersun Holding məhsullarının təqdim edilməsindən ibarətdir.
“Bakı Ekspo Mərkəzi”-də açdığımız kiçik mağazada məhsulumuzu reklam edir və eyni zamanda Çempionat iştirakçılarını bütün lazımi məhsullarla təmin edirik. Hesab edirik ki, milli mətbəx xalqın mühüm mədəni sərvəti, ölkənin turizm məhsulunun təbliği üçün layiqli vasitədir. Çempionatı izləyənqonaqlar və hakimlər yüksək keyfiyyətli yerli məhsullardan hazırlanmış Azərbaycan mətbəxinin təamlarından dadmışlar. Bu, ən yaxşı reklamdır!
Bundan əlavə, birinci çempionatdan sonra sponsorluğumuzla həmin yarışda hazırlanan bütün yeməklərdən ibarət “ChefsAz” kulinariya kitabı nəşr edildi. Eyni nəşri 2-ci Çempionat bitdikdən sonra buraxmağı planlaşdırırıq.
Bizim Fərhad Aşurbəyli ilə də layihəmiz var, orada Azərbaycan və müxtəlif dünya mətbəxlərindən olan təamların bişirilməsi ilə bağlı videoçarxlar nümayiş etdirilir. İndi biz bu videolara dünyanın məşhur kulinariya kanallarında və aşpazlığa dair televiziya proqramlarında sponsorluq etməyi planlaşdırırıq.

Изобилие продуктов от Azersun Holding
- Bazarstore входит в состав Azersun Holding. За 11 лет существования компания открыла 78 магазинов, оказывающих в течение года услуги 36 млн. покупателей. Мы являемся партнерами Азербайджанского Чемпионата поваров «Chefs Cup». Наша поддержка заключается в предоставлении продуктов Azersun Holding поварам в ходе состязания.
В небольшом магазинчике, открытом нами в Баку Экспо Центра, мы рекламируем свой товар и одновременно обеспечиваем участников Чемпионата всеми необходимыми продуктами. Мы считаем, что национальная кулинария служит важным культурным достоянием народа, достойным инструментом пропаганды турпродукта страны. Посещающие Чемпионат гости и судьи дегустировали блюда азербайджанской кухни, приготовленные из качественных местных продуктов. Это и есть лучшая реклама!
Кроме того, после первого чемпионата при нашей спонсорской поддержке была издана книга-меню ChefsAz всех блюд, приготовленных на том соревновании. Такое же издание планируем выпустить и по окончании 2-го Чемпионата.
У нас также есть проект с Фархадом Ашурбейли, где демонстрируются ролики по приготовлению блюд азербайджанской и различных мировых кухонь. Сейчас мы планируем выступить спонсорами показа этих роликов на известных мировых кулинарных каналах и в телепрограммах по кулинарии.