Brendlərimiz “InterFood Azerbaijan” sərgisində
“Buta Group” şirkəti 10 ildən artıqdır ki, Azərbaycanın kənd təsərrüfatı sektorunda səmərəli şəkildə fəaliyyət göstərir. 2021-ci ildə keçirilən bu sərgidə şirkətimiz iki brend ilə təmsil olunub – “Buta Agro” və “AzGübrə”.
“Buta Agro” Bakının Zirə kəndində daxili bazar və ixrac üçün pomidor yetişdirilən böyük bir istixana kompleksinə malikdir. Həmçinin, şirkətimiz İsmayıllı Aqroparkında 600 hektar ərazidə kartof, soğan , qarğıdalı əkini ilə məşğuldur. 2020-ci ilin fevral ayında Respublikamızın 8 iqtisadi regionunda, altmışdan çox mağaza şəbəkəsində fermerlərə toxum, gübrə və pestisid satışını həyata keçirən “AzGübrə” brendi yaradılıb. Fermerlərin rahatlığı və vaxtlarına qənaət etmək üçün şirkət bütün məhsulların səyyar satışını da həyata keçirir.
“Buta Agro” şirkətindən fərqli olaraq, “AzGübrə” brendi “InterFood Azerbaijan” sərgisində debüt edir. Burada bütün məhsullarımızı nümayiş etdirməklə yanaşı, biz ziyarətçilərə  ödənişsiz aqronom məsləhətləri də veririk. “Buta Agro” şirkətinin yenilikləri arasında 3 fərqli sortda, qablaşdırılmış şəkildə alıcılara təqdim etdiyimiz “çerri” pomidorlarını xüsusən qeyd etmək istərdim.
Sərgi bizim üçün çox səmərəli keçir, sərginin keçirildiyi bütün günlər ərzində stenddəki ziyarətçi axını azalmayıb. Mən hesab edirəm ki, sərginin sonunda bizi yeni maraqlı müqavilələr gözləyir.

Our brands at the InterFood Azerbaijan exhibition
The Buta Group company has been fruitfully operating in the agricultural market of Azerbaijan for more than ten years. At this year’s exhibition, we are represented by two brands - Buta Agro and AzGubre. Buta Agro owns a large greenhouse complex in the Baku village of Zira, where tomatoes are grown for the domestic market and for export, and also 600 hectares in Ismayilli Agropark, specializing in the cultivation of potatoes, onions and corn. In February 2020, the AzGubre brand, which sells seeds, fertilizers and pesticides to farmers in sixty outlets of the company in 8 economic districts of our Republic, was established. For the convenience of farmers and to save their time, the company also carries out mobile sales of all its products.
Unlike Buta Agro, AzGubre is presented at the InterFood Azerbaijan exhibition for the first time. Here we not only exhibit all our products, but also provide free advice from agronomists to visitors. Among the novelties, Buta Agro would single out three different varieties of cherry tomatoes, which we present to customers in a packaged form.
The exhibition is very fruitful for us, the flow of visitors at the stand does not diminish all the days of the exhibition. I think that at the end of the exhibition new interesting contracts await us.