Brendlərimiz “InterFood Azerbaijan” sərgisində
“Buta Group” şirkəti 10 ildən artıqdır ki, Azərbaycanın kənd təsərrüfatı sektorunda səmərəli şəkildə fəaliyyət göstərir. 2021-ci ildə keçirilən bu sərgidə şirkətimiz iki brend ilə təmsil olunub – “Buta Agro” və “AzGübrə”.
“Buta Agro” Bakının Zirə kəndində daxili bazar və ixrac üçün pomidor yetişdirilən böyük bir istixana kompleksinə malikdir. Həmçinin, şirkətimiz İsmayıllı Aqroparkında 600 hektar ərazidə kartof, soğan , qarğıdalı əkini ilə məşğuldur. 2020-ci ilin fevral ayında Respublikamızın 8 iqtisadi regionunda, altmışdan çox mağaza şəbəkəsində fermerlərə toxum, gübrə və pestisid satışını həyata keçirən “AzGübrə” brendi yaradılıb. Fermerlərin rahatlığı və vaxtlarına qənaət etmək üçün şirkət bütün məhsulların səyyar satışını da həyata keçirir.
“Buta Agro” şirkətindən fərqli olaraq, “AzGübrə” brendi “InterFood Azerbaijan” sərgisində debüt edir. Burada bütün məhsullarımızı nümayiş etdirməklə yanaşı, biz ziyarətçilərə  ödənişsiz aqronom məsləhətləri də veririk. “Buta Agro” şirkətinin yenilikləri arasında 3 fərqli sortda, qablaşdırılmış şəkildə alıcılara təqdim etdiyimiz “çerri” pomidorlarını xüsusən qeyd etmək istərdim.
Sərgi bizim üçün çox səmərəli keçir, sərginin keçirildiyi bütün günlər ərzində stenddəki ziyarətçi axını azalmayıb. Mən hesab edirəm ki, sərginin sonunda bizi yeni maraqlı müqavilələr gözləyir.

Наши бренды на выставке InterFood Azerbaijan
Компания Buta Group более десяти лет плодотворно функционирует на аграрном рынке Азербайджана. На выставке 2021 года мы представлены двумя брендами – Buta Agro и AzGubre. Компании Buta Agro принадлежит большой тепличный комплекс в бакинском поселке Зиря, где выращиваются томаты для внутреннего рынка и на экспорт. А также 600 га. Исмаиллинского Агропарка, специализирующегося на выращивании картофеля, лука и кукурузы. В феврале 2020 года был создан бренд AzGubre, который осуществляет продажу фермерам семян, удобрений и пестицидов в шестидесяти торговых точках компании в 8 экономических районах Республики. Для удобства фермеров и экономии их времени компания также осуществляет мобильную продажу всей своей продукции.
В отличие от Buta Agro, компания AzGubre впервые представлена на выставке InterFood Azerbaijan. Здесь мы не только показываем весь наш товар, но и оказываем бесплатную консультацию со стороны агрономов посетителям выставки. Из новинок Buta Agro выделила бы помидоры черри трех разных сортов, которые мы представляем покупателям в уже упакованном виде.
Выставка для нас проходит очень плодотворно, поток посетителей на стенде не ослабевает все дни выставки. Думаю, что по итогам выставки нас ждут новые интересные контракты.