Effektiv çap avadanlıqları və ikixətli “ABA” ekstruderləri
– “WorldFood Azerbaijan 2018” sərgisinin ziyarətçiləri zəngin ekspozisiyalı stendimizdə “HP WS6800 Digital Printing Machine” adlı yeni çap avadanlığı ilə ətraflı tanış ola bilərlər. Sözügedən avadanlıq tərəfimizdən bu yaxında quraşdırılıb və buna görə də ona maraq azalmır. Bu rəqəmsal maşın qablaşdırma üçün istifadə olunan istənilən özüyapışan materialların üzərində yüksək keyfiyyətli çapı təmin edir.
Mühüm bir məqamı da vurğulamaq lazımdır ki, çap klişe xərcləri olmadan həyata keçirilir. Kiçik və orta biznes üçün böyük problem olan kiçik tirajlar ilə bağlı heç bir məhdudiyyət yoxdur. Bundan əlavə, materialları (tələb olunan nəticə əldə edilənə qədər) çap rejimində sərf etməyə də ehtiyac yoxdur. Bir prosesdən növbəti texniki əməliyyata keçid isə anında həyata keçirilir.
Daha bir yeni məhsul isə “Kaitai” (Tayvan) şirkətinin ikixətli “ABA” ekstruderləridir. Avadanlıq üç müxtəlif xammaldan - aşağı sıxlıqlı polietilen (“LDPE”), yüksək sıxlıqlı polietilen (“HDPE”) və kalsium karbonatdan (“CaCo”) istifadə etməyə imkan verir. Maşın saatda 100 kq məhsul istehsal etmək iqtidarındadır və materialın keyfiyyəti və möhkəmliyi ilə fərqlənir.
Şirkətimiz bu yeni avadanlıqları saatda 40-45 kq məhsul istehsal edən və üç xammalı eyni zamanda (keyfiyyətlə) qarışdıra bilməyən dörd köhnəlmiş birxətli ekstruderi əvəz etmək üçün əldə edib.
Biz Azərbaycan Respublikası Milli Məclisinin İqtisadiyyat Komissiyasının üzvləri olan deputatları, eləcə də əməkdaşlığa maraq göstərən bütün sahibkarları “Tuna Co” şirkətinin stendinə dəvət edirik. Biz uğurlu və qarşılıqlı faydalı əməkdaşlığa hazırıq!

– As part of the WorldFood Azerbaijan 2018 Exhibition our stand will showcase to visitors a detailed presentation dedicated to the new printing equipment - HP WS6800 Digital Printing Machine. The printing machine has been installed recently, which is why people have been showing so much interest in it. This digital printing machine provides high-quality printing on any self-adhesive paper materials that are used for packaging.
It is necessary to underline an important point about the product; the printing is done without the use of printing block. There are also no restrictions on small printing runs, which is a major problem for small to medium-sized businesses. Also, there is no need to use paper materials in print mode until the desired result. The switch from one function to the next operation is made instantly.
Another innovation is the two-line AVA extruders introduced by Kaitai (Taiwan). The machine allows using three different raw materials - LDPE, HDPE, CaCo. It also has a working capacity of 100 kg per hour and differs with its unique quality and the material durability.
Our company acquired this new printing machine in order to replace four outdated mono-linear extruders, which had a working capacity of 40-45 kg per hour, and were not able to combine three different raw materials at the same time.
We would be happy to see at the Tuna Co stand the deputies of the Milli Majlis of the Republic of Azerbaijan who represent the Economic Commission, as well as all entrepreneurs interested in mutual cooperation. We are open for mutually beneficial cooperation!