Hind düyüsünün xüsusi dadı və ətri
Biz “Bharat Industrial Enterprises Ltd” şirkətinin məhsullarını sizin ölkənin bazarında təqdim etmək və  distribyutor tapmaq vəzifəsini qarşımıza qoyaraq “InterFood Azerbaijan” sərgisində ilk dəfədir iştirak edirik. Biz Azərbaycanda düyünün nə qədər çox sevildiyini və məşhur olduğunu bilirik. Ondan çoxlu yeməklər, əsasən, plov hazırlanır. Hindistanda xüsusi diqqətlə yetişdirilən düyülərimiz xüsusi dadı və ətri ilə seçilir, əminliklə deyə bilərik ki, bu ən tələbkar aşpazları belə razı salacaq.
“InterFood sərgisi istehlakçıları və potensial tərəfdaşları “Basmati” də daxil olmaqla bir neçə əla hind düyü çeşidi ilə tanış etmək və marketinq tərəfdaşı tapmaq üçün çox gözəl bir platformadır.
Cəmi bir neçə saatdır ki, sərgidə olmağımıza baxmayaraq, stendimizi artıq bizimlə əməkdaşlığa marağı olan bir neçə sahibkar ziyarət edib. Bu hələ ilk gündür! Biz daha çox təkliflərin gələcəyinə və “Bharat Industrial Enterprises” şirkətinin Cənubi Qafqazın iqtisadi cəhətdən güclü lider ölkəsi olan Azərbaycan bazarına çıxa biləcəyinə ümid edirik.
Bu fürsəti yaratdığına görə “Caspian Event Organisers” şirkətinə minnətdarlığımızı bildiririk. Sərginin mükəmməl şəkildə təşkil olunduğunu da qeyd etmək istərdim. “InterFood Azerbaijan” sərgisində düzgün infrastrukturdan tutmuş atmosferə qədər hər şey mükəmməldir.

Особый вкус и аромат индийского риса
На InterFood Azerbaijan мы выступаем с дебютом, поставив задачу представить на рынке вашей страны продукцию Bharat Industrial Enterprises Ltd. и найти дистрибьютора. Мы знаем, насколько сильно любим и популярен рис в Азербайджане, из него готовят многие блюда, в том числе самое главное – плов. Наш рис, заботливо выращенный в Индии, отличается особым вкусом и ароматом, и наверняка придется на душе даже самым взыскательным кулинарам.
InterFood – прекрасная платформа для того, чтобы познакомить потребителей и потенциальных партнеров сразу с несколькими сортами великолепного индийского риса, в том числе «Басмати», и найти партнера по сбыту.
Несмотря на то, что мы находимся на выставке считанные часы, стенд уже посетили несколько предпринимателей, выразивших интерес к сотрудничеству. И это только первый день! Надеюсь, поступит еще больше предложений, и Bharat Industrial Enterprises сможет выйти на рынок Азербайджана, являющегося экономически сильной ведущей страной Южного Кавказа.
Мы благодарны Caspian Event Organisers за предоставленный шанс. Хотелось бы также отметить великолепную организацию выставки. На InterFood Azerbaijan идеально все, начиная с достойной инфраструктуры, заканчивая атмосферой.