InterFood Azerbaijan - Perspektivli istiqamətlər
- Şirkətimiz ABŞ, Avropa, Latın Amerikası və Asiya ölkələrindən tünd spirtli içkilər idxal edir. Bugünkü şəraitdə biz təchizatçıların sayını genişləndirmək üçün yeni imkanlar axtarırıq. Biz uzun müddətdir ki, Azərbaycanla, xüsusən də “Abşeron Şərab” ilə sıx əməkdaşlıq edirik. Bununla yanaşı, biz sənaye emalı üçün yeni quru meyvə və qoz-fındıq istiqamətini  də inkişaf etdiririk. “İnterFood Azerbaijan” sərgisinə, Bakıya səfərimizin məqsədi də elə budur.
Belarus Respublikası bu sərgidə kifayət qədər geniş şəkildə təmsil olunur ki, bu da bizi sevindirməyə bilməz. Qonaq olaraq biz istehsalatın rotasiya olunması imkanları axtaran Belarus vətəndaşlarına müəyyən növ məhsullardan digər məhsullara keçidi təklif edə bilərdik.
Sərginin ilk günündə biz quru meyvə tədarükçüləri ilə əlaqələr qurduq. Alkoqollu məhsul istehsalçıları ilə danışıqlar sabaha nəzərdə tutulub. Deyə bilərəm ki, sərgi gözləntilərimizi doğruldur. Pandemiya dövrləri sərgilərin və B2B görüşlərinin kommersiya baxımından nə qədər əhəmiyyətli olduğunu göstərdi. Məhz onların üzərində gələcək əməkdaşlığın əsası qoyulur. Bütün digər təfərrüatlar və nüanslar sonradan, hətta yazışmalar vasitəsilə də həll edilə bilər. Lakin B2B görüşlərində “müqavilənin predmeti” müzakirə olunur, və bu mənada sərgilər sadəcə olaraq əvəzolunmazdır.

- Our company imports strong alcohol from the USA, Europe, Latin America, Asia. In today's conditions, we are looking for new opportunities to expand the number of suppliers. We have been working closely with Azerbaijan for a long time, in particular, with “Absheron Sharab”. At the same time, we are also developing a new product range of dried fruit and nuts for industrial processing. This is the purpose of our visit to Baku to the “InterFood Azerbaijan” exhibition.
The Republic of Belarus is quite well represented at this exhibition, which is good news for us. As guests, we could offer the citizens of Belarus, who are looking for the opportunities to rotate production, to switch from one product to another.
On the first day of the exhibition, we established contacts with the dried fruit suppliers. Negotiations with the producers of alcoholic products are scheduled for tomorrow. I can say that the exhibition justifies our expectations. Pandemic times have shown how important exhibitions and B2B meetings are from the commercial point of view. It is at such events the foundation for future cooperation is laid. All other details and nuances can be dealt with later, even by correspondence. However, the so-called "essence of the contract" is discussed at B2B meetings. In this context, the exhibitions are simply irreplaceable.