Məhsullarımızın sayını iki dəfədən çox artırmışıq
2011-ci ildə fəaliyyətə başlayan ATENA MMC sahib olduğu süd texnologiyası və iş metodu ilə sadəcə Azərbaycanda deyil, dünyada sayılıb-seçilən bir süd toplama ferması və istehsal müəssisəsidir. Bütün süd məhsullarının qida dəyərlərini mühafizə etmək üçün, sahib olduğu texnologiya vasitəsi ilə istehsalın hər nöqtəsində ona nəzarət edir. ATENA süd və süd məhsulları bazarına ilkin olaraq 32 növ məhsulla daxil olub, bu gün isə artıq 70 –dən artıq  ( Ayran , Xama , UHT  süd , Qatıq , Kərə yağı , Çəki və Qab pendirləri ) növ fərqli məhsulla müştərilərinə xidmət etməkdədir. Sərgi zamanı ziyarətçilərə  məhsullarımızın dadımı təşkil ediləcəkdir.
“Interfood Azerbaijan” sərgisində “Atena”nın yeni qablaşdırmada və çəkilərdə (200 qr və 900 qr) olan təbii kərə yağları, yeni brend olan “Dadlı” məhsulları (UHT SÜD, Xama, Pendir və Qatıq ) təqdim olunacaq.
yes Həmçinin şirkətimiz Qarabağ bölgəsində heyvandarlıq məqsədləri üçün ot əkini sahələrinə investisiyaların qoyulması, süd tədarükü məntəqələrinin təşkili və “Qarabağ pendiri” adlı yeni məhsulun istehsalı təkliflərini təqdim edəçək.
İxtisaslaşdırılmış sərgilərin rolunu yüksək qiymətləndiririk. Bu sərgilər Azərbaycan istehsalçılarının və onların məhsullarının təkcə ölkə daxilində deyil, həm də xaricdə tanıdılmasında, republikaya investisiyaların cəlb olunmasında, qeyri-neft təyinatlı məhsulların ixrac imkanlarının artırılmasında mühüm rol oynaya bilər. Sərgilərin keçirilməsində baş verən məcburi fasilə əksər sektorlarda olduğu kimi bizim şirkətin də fəaliyyətinə müsbət təsir göstərməmişdir. İnanırıq ki, bu çətinlikləri geridə qoyub, yeni uğurlara irəlləyəcəyik.

We have more than doubled the number of our products!
Thanks to its modern milk technology and working methods, Atena LLC, which was established and started to operate in 2011, is a renowned dairy farm and production company, not only in Azerbaijan, but also around the world. In order to protect the nutritional value of all its dairy products, the company controls every point of the production through this technology. Atena initially entered the milk and dairy market with 32 different types of products, and today it serves its customers with a range of 70 + items (airan, sour cream, UHT milk, Caucasian milk, butter, weighted and packed cheese). During the exhibition, visitors will be able to taste our products.
“Interfood Azerbaijan” will present Atena’s new natural butter in its new packaging and a choice of weights (200 g and 900 g), as well as the brand new “Dadlı” products (UHT milk, sour cream, cheese and Caucasian milk).
yes Our company will also present proposals for investing in grasslands for livestock in the Karabakh region, the organisation of milk supply points and the production of a new product called “Karabakh cheese”.
We appreciate the existence of trade fairs. These exhibitions play an important role in promoting Azerbaijani producers and their products not only in the country but also abroad, attracting investment to Azerbaijan, and increasing the export potential of the non-oil products. The forced break in the exhibitions had a negative impact on the activities of our company, as in most sectors. We believe that we will leave these difficulties behind us and move forward to new achievements.