“Minsk Kristall Qrupp” holdinqinin yeni məhsullarının təqdimatı
Marina Nesterenko, “Minsk Kristall Qrupp” holdinqinin xarici iqtisadi fəaliyyət idarəsinin sədr müavini
– “WorldFood Azerbaijan” sərgisi qida sənayesini təmsil edən aparıcı yeli və xarici istehsalçılar, ixracatçıların unikal görüş yeridir. Biz dəfələrlə bu tədbirdə iştirak etmişik və müşahidə edirik ki, bu il tədbir daha genişmiqyaslı olub və bu da bizə stendlərin sayını artırmaq imkanı verib. Ümidvarıq ki, sərgi yeni sazişlərin imzalanması ilə nəticələnəcək.
Bizim holdinq spirtli işçilərin istehsalı üzrə Belarus Respublikasında nəhəng şirkət olub klassik və xüsusi araq, tinktura, likör, balzam, konyak və digər spirtli içkilərin çeşidlərini təklif edir. Xüsusilə də, holdinqin stendində bu yaxınlarda Moskvada keçirilmiş “Ən yaxşı araq - 2019” XII Beynəlxalq dequstasiya müsabiqəsində qızıl medallara layiq görülmüş “The Rakovshchiks. Lyaxovskaya”, “The Rakovshchiks. Klyukbennaya” və “BELAYA RUS. SEREBRYANNAYA” araqları təqdim edilir.
Şirkət ildən-ilə məhsullarının çeşidini artırır. Holdinq ən yeni məhsulları Azərbaycana gətirilmiş Belarusun səkkiz zavodunun maraqlarını təmsil edir. Bizim məhsulların topdan və pərakəndə satışı ilə məşğul olmağa hazır olan sahibkarlar ilə Bakıda görüşlərin keçirilməsi barədə ilkin razılıq əldə edilib. Azərbaycan bazarı bizim üçün vacibdir və holdinq bazarda yaxşı yer tutur.

Презентация новинок холдинга «Минск Кристалл Групп»
Марина Нестеренко, замначальника управления внешнеэкономической деятельности холдинга «Минск Кристалл Групп»
– Выставка WorldFood Azerbaijan – уникальное место встречи ведущих местных и международных производителей, экспортеров сферы пищевой промышленности. Мы не первый раз участвуем в этом мероприятии, и заметили, что в этом году оно стало масштабнее, что позволило нам увеличить количество стендов. Надеемся, выставка приведет к заключению новых контрактов.
Наш холдинг, крупнейший в Республике Беларусь по выпуску алкогольной продукции, представляет линейку классической и специальной водки, настойки, ликеры, бальзамы, коньяки и другие спиртные напитки.
В частности, на стенде холдинга презентованы водки "The Rakovshchiks. Ляховская", "The Rakovshchiks. Клюквенная" и "БЕЛАЯ РУСЬ. СЕРЕБРЯННАЯ", получившие золотые медали на XII Международном дегустационном конкурсе "Лучшая водка 2019", проходившем недавно в Москве.
Мы из года в год расширяем ассортимент продукции. Холдинг представляет интересы восьми беларусских заводов, последние новинки которых привезены в Азербайджан. Есть предварительные договоренности о встречах в Баку с предпринимателями, кто готов заняться реализацией нашей продукции оптом и в розницу. Рынок Азербайджана очень важен для нас, и холдинг занял хорошую нишу.