Möhtəşəm şirniyyat çeşidləri
Biz “WorldFood Azerbaijan” sərgisində dəfələrlə iştirak etmişik və bu tədbirdə iştirak etdiyimiz illərdə ciddi tərəfdaşlar qazanmışıq. Bizim məhsul yerli bazarda tanınsa da, şirkət tərəfdaşlıq münasibətlərini möhkəmləndirmək və genişləndirmək, əlavə alıcılar tapmaq məqsədi ilə bir daha ekspozisiya ilə çıxış edir. Biz bu məqsədlə sərginin iştirakçı və ziyarətçilərini yalnız təbii məhsullar əsasında hazırlanmış keyfiyyətli, dadlı şirniyyatlara, qənnadı məmulatlarına qonaq edirik. Biz fəxr edirik ki, dünən Azərbaycan Respublikasının Prezidenti Zati-aliləri İlham Əliyev stendimizi ziyarət edib.
Bizim fabrik artıq 75 ildir ki, fəaliyyət göstərir və 350-dən artıq adda müxtəlif məhsullar, marmelad və şokoladlar, şokoladlı konfet çeşidləri, peçenye, karamel, vafli və digər məmulatlar istehsal edir. Bu məhshulların bir hissəsi “Halal” sertifikatına malikdir. Biz bu gün stendimizdə sadaladığımız məhsulların yalnız kiçik bir hissəsini təqdim edirik. Bizim şirkətin əsas məhsulu on iki ölkədə tələb olunan “Qazaxıstan” şokoladıdır. Bununla yanaşı, bizim yeni paytaxtımızın yeniliklərini əks etdirən “Astana” adlı məhsul da təqdim edilir. Müxtəlif  hədiyyə qablaşdırmalarında “Rahat” acı şokoladı da təklif olunur. Mən bizim şirkətin yeniliyi - Çikənddə açılmış və stendimizdə təklif edilən vafli, müxtəlif dadlı şirniyyatlar istehsal edən ikinci zavod barədə də məlumat vermək istəyirəm.

Variety of delicious sweets
We are not newcomers to the WorldFood Azerbaijan exhibition, and over the years of our participation we have acquired reputable partners here. Despite the fact that our goods are well known in the local market, Rahat again comes out with an exposition in order to strengthen and expand partnership relations, to find additional buyers. For this purpose, we treat participants and visitors of the exhibition with quality delicious sweets, confectionery products that are based on natural raw materials only. We are proud that yesterday our stand was visited by the President of Azerbaijan H.E. Ilham Aliyev.
Our factory has been working for 75 years. We produce more than 350 different products, i.e. marmalade in chocolate, a large assortment of chocolates, cookies, caramels, wafers, etc. Some of the products have the "Halal" certificate. Today we exhibit only a small part of these products. Our main product is the “Kazakhstan” chocolate which is popular in twelve countries. In addition, we present a product line called "Astana" that reflects the innovations of our new capital. Here, we are also showcasing bitter chocolate "Rahat" in various gift packages. I would like to say about our innovation; the second plant in Shymkent for the production of wafers of different tastes which are also exhibited at the stand.