“Novosibirsk” şirkətləri ilə tanış olun
Biz milli layihə hazırlayırıq, onun çərçivəsində regionumuzun şirkətlərinin ekspozisiyalarını təşkil edirik. Müəssisələr öz məhsulları haqqında danışmaq və ixraca etmək imkanı əldə edirlər. Bu gün stendimizdə beş şirkət təmsil olunur.
Birincisi “Ust-Kalmanski” Elevator İstehsalat Birliyidir. Un istehsalı ilə məşğuldur.
Əlavə olaraq “VerdaTerra” bitki və heyvanlar üçün hümik turşulardan alınan gübrə istehsalçısıdır. Şirkət, həmçinin,  insanlar üçün pəhriz qida əlavələri də istehsal edir.
Bundan əlavə, “Prodpostavka” MMC şirkəti düzgün qidalanma üzrə istehsalçıdır, bunlar tam buğdaçörəyi, qənnadı məmulatları, qarğıdalı partlaqlarıdır.
Bitki yağları istehsalçısı olan “Armaz” şirkəti: günəbaxan, kolza və müxtəlif ekstraktların əlavə olunduğu yağlar, həmçinin salatlar üçün yeni yağ spreyi istehsal edir.
"More Life" sağlam qidalanma şirkəti, zülal barları, dənli barlar, peçenye, cem, şəkərsiz marmelad istehsalçısıdır. Onlar bir çox ölkələrə göndərilir. Şəkərsiz olmaqları diabet xəstələri üçün üstünlükdür.
Biz ilk dəfədir ki, “InterFood” sərgisində iştirak edirik. Məhsulumuzu Azərbaycanda yaymaq üçün distribyutorlar axtarırıq. Sərgi haqqında çox yaxşı təəssüratlar vardır. İri miqyaslı, gözəl stendlər. İştirakçılara qarşı olan mehribanlığı və hörməti xüsusilə vurğulamaq istəyirəm.

Представляем новосибирские кампании
Мы разрабатываем национальный проект, в рамках которого организуем экспозиции компаний нашего региона. Предприятия получают возможность рассказать о своей продукции и выйти на экспорт. Сегодня на нашем стенде представлены пять компаний.
Первая – это ПО Усть-Калманский элеватор. Занимается производством муки.
Далее «ВердаТерра» производитель удобрений на основе гуминовых кислот, для растений, животных. В их разработке находятся бады для людей.
Затем компания ООО «Продпоставка» – производитель правильного питания, это зерновые хлебцы, кондитерские изделия, кукурузные хлопья.
Компания «Армаз», производитель растительных масел: подсолнечное, рапсовое и масла в которые добавляются вытяжки различные, а так же новинка масло-спрей для салатов. Компания «More Life»здоровое питание, изготовитель протеиновых батончиков, злаковых батончиков, печений, желе, мармелада без сахара. Они поставляются во многие страны. Преимущество без сахара, для диабетиков.
Мы впервые на выставке İnterFood. Мы ищем дистрибьюторов для распространения в Азербайджане своего продукта. Очень хорошие впечатления о выставке. Большой масштаб, красивые стенды. Особенно хочу подчеркнуть дружелюбность, уважение к участникам.