“Novosibirsk” şirkətləri ilə tanış olun
Biz milli layihə hazırlayırıq, onun çərçivəsində regionumuzun şirkətlərinin ekspozisiyalarını təşkil edirik. Müəssisələr öz məhsulları haqqında danışmaq və ixraca etmək imkanı əldə edirlər. Bu gün stendimizdə beş şirkət təmsil olunur.
Birincisi “Ust-Kalmanski” Elevator İstehsalat Birliyidir. Un istehsalı ilə məşğuldur.
Əlavə olaraq “VerdaTerra” bitki və heyvanlar üçün hümik turşulardan alınan gübrə istehsalçısıdır. Şirkət, həmçinin,  insanlar üçün pəhriz qida əlavələri də istehsal edir.
Bundan əlavə, “Prodpostavka” MMC şirkəti düzgün qidalanma üzrə istehsalçıdır, bunlar tam buğdaçörəyi, qənnadı məmulatları, qarğıdalı partlaqlarıdır.
Bitki yağları istehsalçısı olan “Armaz” şirkəti: günəbaxan, kolza və müxtəlif ekstraktların əlavə olunduğu yağlar, həmçinin salatlar üçün yeni yağ spreyi istehsal edir.
"More Life" sağlam qidalanma şirkəti, zülal barları, dənli barlar, peçenye, cem, şəkərsiz marmelad istehsalçısıdır. Onlar bir çox ölkələrə göndərilir. Şəkərsiz olmaqları diabet xəstələri üçün üstünlükdür.
Biz ilk dəfədir ki, “InterFood” sərgisində iştirak edirik. Məhsulumuzu Azərbaycanda yaymaq üçün distribyutorlar axtarırıq. Sərgi haqqında çox yaxşı təəssüratlar vardır. İri miqyaslı, gözəl stendlər. İştirakçılara qarşı olan mehribanlığı və hörməti xüsusilə vurğulamaq istəyirəm.

Introducing Novosibirsk companies
We are developing a national project, within the framework of which we organise expositions of companies from our region. Enterprises get the opportunity to talk about their products and enter markets for export. Today, five companies are represented at our stand.
The first is the Ust-Kalmansky Elevator Production Association. It is engaged in the production of flour.
The second – “VerdaTerra”, a manufacturer of fertilizers based on humic acids for plants and animals. The company also develops dietary supplements for people.
Then the “Prodpostavka” LLC - a manufacturer of proper nutrition, such as cereal bread, confectionery, corn flakes.
The “Armaz” company, a manufacturer of vegetable oils - sunflower, rape seed (canola) oil and oils to which various extracts are added, as well as a novelty - oil spray for salads.
The company "More Life" healthy nutrition, manufacturer of protein bars, cereal bars, cookies, jelly, sugar-free marmalade. They are shipped to many countries. Advantage of these products is that they are intended for diabetics.
We are at the “InterFood” exhibition for the first time.
We are looking for partners willing to distribute our products in Azerbaijan. Our impressions about the exhibition are very positive. Large-scale, beautifully arranged stands. I would especially emphasise the friendliness and respect for the participants.