Qarabağın bərpası üzrə layihələrdə iştirak etmək lazımdır!
Türkiyənin “FRİGO MEKANİK” şirkəti Azərbaycana idxal olunan sənaye soyuducu qurğularının istehsalı ilə məşğul olur. Nəticədə müştərilərimiz satış sonrası xidmət ilə soyutma sistemlərinin, kameraların, anbarların və s. quraşdırılmasına və montajına nail olurlar.
Məhsullarımız aqrar-sənaye kompleksinin bütün sahələrinə təqdim olunub. Bu sahələr kənd təsərrüfatını, qida sənayesi müəssisələrini, logistikanı, anbar təsərrüfatını və s. ehtiva edir. Məhsullarımızın 80 ölkəyə, o cümlədən Avropa və ABŞ-a ixracı təşkil olunub.
“InterFood Azerbaijan 2022” sərgisində bizi uzun illər xidmət edəcək obyektlər inşa etdirməkdə maraqlı olan yeni sifarişçilərin axtarılıb tapılması maraqlandırır. Biz həm də tərəfdaşlıq qurmaq niyyətindəyik.
“FRİGO MEKANİK” həmçinin Azərbaycanın işğaldan azad edilmiş ərazilərinin bərpası layihələrində iştirak etməyi vacib hesab edir, xüsusən əhalinin geri qayıtması və ticari-iqtisadi əlaqələrin inkişafı baxımından da aqrar-sənaye kompleksinin inkişafı prioritet sahələrdən biridir və Türkiyə Qarabağın və Şərqi Zəngəzurun inkişafında ölkəmizə hər cür yardım etməyə hazırdır. Bundan əlavə, “FRİGO MEKANİK” şirkəti investisiya qoyuluşu imkanlarını nəzərdən keçirir və birgə kapital qoyuluşlarına dair təklifləri nəzərdən keçirməyə hazırdır.
Sərgidə iştirak şirkətimizin təkcə Azərbaycanda deyil, həm də beynəlxalq səviyyədə inkişafının perspektivləri baxımından çox vacibdir.

Необходимо участвовать в проектах по восстановлению Карабаха!
Турецкая FRİGO MEKANİK занимается производством промышленных холодильных установок, которые импортируются в Азербайджан. На выходе наши клиенты получают установку и монтаж систем охлаждения, камер, складов и пр. с послепродажным обслуживанием.
Наша продукция представлена во всех сферах агропромышленного комплекса. Это сельское хозяйство, предприятия пищевой промышленности,  логистика, складирование и пр. Налажен экспорт в 80 стран, в том числе в Европу и США.
На InterFood Azerbaijan 2022 нас интересует поиск новых клиентов, заинтересованных в строительстве объектов, которые прослужат долгие годы. Мы нацелены и на партнерство.
FRİGO MEKANİK также считает важным участие в проектах по восстановлению освобожденных территорий Азербайджана, тем более, что развитие АПК является одним из приоритетных направлений, в том числе с точки зрения возвращения населения и развития торгово-экономических связей, и Турция всячески готова оказать содействие нашей стране по развитию Карабаха и Восточного Зангезура. Более того, FRİGO MEKANİK рассматривает возможность инвестирования и готова рассмотреть предложения по совместным капиталовложениям.
Участие в выставке очень важно с точки зрения перспектив развития нашей компании не только в Азербайджане, но и на международном уровне.