Sərginin ilk günündə Belarus və Azərbaycan şirkətləri arasında 55 mln. dollarlıq müqavilələr imzalanıb
Belarusun Baş naziri Roman Qolovçenko Bakıda keçirilən beynəlxalq “Caspian Agro” və “Inter Food” sərgilərini ziyarət edib.
Belarus hökumətinin başçısına Belarus və Azərbaycanın sərgi ekspozisiyaları nümayiş etdirilib, ticarət-iqtisadi əlaqələrin daha da inkişaf etdirilməsi, qarşılıqlı ərzaq tədarükü məsələləri müzakirə edilib.
Caspian Agro və Inter Food beynəlxalq sərgilərində Belarusun ekspozisiyası 39 müəssisə və təşkilatla təmsil olunur. Ekspozisiyanın ümumi sahəsi 245 kv.m.-dir.
Belarus hökumət nümayəndə heyəti Azərbaycanda işgüzar səfərdədir. Səfərin ilk gününün yekunu olaraq 55 milyon dollarlıq müqavilələr imzalanıb.

As a result of the first day of the exhibition, contracts worth $55 million were signed between the campaigns of Belarus and Azerbaijan
Prime Minister of Belarus Roman Golovchenko visited the international exhibitions Caspian Agro and Inter Food in Baku,
The head of the Belarusian government was shown exhibition expositions of Belarus and Azerbaijan. Issues of further development of trade and economic ties, and mutual food supplies were discussed.
The exposition of Belarus at the international exhibitions Caspian Agro and Inter Food is represented by 39 enterprises and organizations. The total exposition area is 245 sq.m.
The Belarusian government delegation is on a working visit to Azerbaijan. As a result of the first day of the visit, contracts for $55 million were signed.