Sərginin ilk günündə Belarus və Azərbaycan şirkətləri arasında 55 mln. dollarlıq müqavilələr imzalanıb
Belarusun Baş naziri Roman Qolovçenko Bakıda keçirilən beynəlxalq “Caspian Agro” və “Inter Food” sərgilərini ziyarət edib.
Belarus hökumətinin başçısına Belarus və Azərbaycanın sərgi ekspozisiyaları nümayiş etdirilib, ticarət-iqtisadi əlaqələrin daha da inkişaf etdirilməsi, qarşılıqlı ərzaq tədarükü məsələləri müzakirə edilib.
Caspian Agro və Inter Food beynəlxalq sərgilərində Belarusun ekspozisiyası 39 müəssisə və təşkilatla təmsil olunur. Ekspozisiyanın ümumi sahəsi 245 kv.m.-dir.
Belarus hökumət nümayəndə heyəti Azərbaycanda işgüzar səfərdədir. Səfərin ilk gününün yekunu olaraq 55 milyon dollarlıq müqavilələr imzalanıb.

По итогам первого дня выставки между кампаниями Беларусии и Азербайджана были подписаны контракты на $55 млн
Премьер-министр Беларуси Роман Головченко посетил международнвизита ки Caspian Agro и Inter Food в Баку,
Главе белорусского правительства продемонстрировали выставочные экспозиции Беларуси и Азербайджана. Обсуждались вопросы дальнейшего развития торгово-экономических связей, взаимных поставок продовольствия.
Экспозиция Беларуси на международных выставках Caspian Agro и Inter Food представлена 39 предприятиями и организациями. Общая площадь экспозиции составляет 245 кв.м.
Белорусская правительственная делегация находится с рабочим визитом в Азербайджане. По итогам первого дня визита были подписаны контракты на $55 млн.