Yeni çeşidlərimiz ilə tanış olun!
“CAN-PA” MMC öz inkişaf yoluna 1993-cü ildə “Can” markasını daşıyan ilk şirniyyat istehsalı ilə başlayıb. Dadı damaqda qalacaq onlarla lokum çeşidləri, bir-birindən ləzzətli marmelad, pişmaniye, draje, noğul, paxlava və şəkərbura kimi bir neçə şirniyyat çeşidi istehsal etməklə yanaşı, distribyutorluğunu etdiyi “Elit”, “Taha”, “Kendy” və “Hicret” firmalarının çeşidləri ilə illərdir ki, milli şirniyyat sahəsində fəaliyyətini davam etdirir. Şirniyyatlarımız bütün “A” kateqoriyalı marketlərdə və super-marketlərdə tanınır və alıcılar arasında populyardır. Builki sərgidə biz ziyarətçilərə 2019-cı ildə satışa çıxarılmış yeni çeşidlərimizi təqdim edəcəyik və əminik ki, məhsullarımız onların xoşuna gələcək. Xüsusilə, Azərbaycanda bu günə qədər istehsal olunmayan pişmaniyenin bu il ilk dəfə yerli istehsalına başlamışıq və bu çeşidimiz də alıcı rəğbətini qazanıb.
“WorldFood Azerbaijan 2019” sərgisində iştirak etməkdə əsas məqsədimiz ölkənin qida sektoruna aid önəmli layihəsində şirkətimizi təmsil etmək və şirkətimizi həm yerli, həm də xarici bazarda potensial müştərilərə tanıtmaqdır. “Can-Pa” öz məhsullarını xarici ölkələrə də ixrac etmək və Azərbaycan şirniyyatını tanıtmaq niyyətindədir. Əminəm ki, sərgidə xarici ölkələrin nümayəndələri ilə bu istiqamətdə lazımi görüşlər keçirəcək və danışıqlar aparacağıq.

We present our new product mix
CAN-PA started its business in 1993 with the production of the first sweets with the brand name Can. We have been active in the national sweets market for many years by producing dozens of tasty lokum (Turkish delight) varieties, including delicious marmalade, pishmaniye (pişmaniye is a Turkish sweet in fine strands made by blending flour roasted in butter into pulled sugar), drage, noghul, baklava, shekerbura, and by presenting the sweets of such brand names as Elite, Taha, Kendy and Hicret, for which we are the distributor. Our sweets are well-known in all A-class markets and supermarkets and are popular among buyers. At this year’s exhibition, will present our new range of products to our visitors, and we are confident that our products will please them. In particular, we have started the production of pishmaniye this year; before, it had never been produced in Azerbaijan, and this product has already received the buyer’s approval.
Our main goal of participating in the WorldFood Azerbaijan 2019 exhibition is to represent our company in the country’s major food sector project and to introduce it to potential customers in both local and foreign markets. Can-Pa intends to export its products to new countries and introduce Azerbaijani sweets. I am sure that we will hold necessary meetings and negotiations with representatives of foreign countries on this subject as part of the exhibition.