Yeni layihə - Avropa İttifaqından Azərbaycanda şərab istehsalına dəstək
Fineko/abc.az. Avropa İttifaqının (Aİ) Azərbaycanda maliyyələşdirdiyi kənd təsərrüfatının inkişafına dəstək verən layihələrdən biri “Slow Food” layihəsidir. Layihə ötən ilin sonunda başlayıb və 2021-ci ilin noyabr ayında başa çatacaq.
ABC.AZ xəbər verir ki, icra edilən işlərin media nümayəndələrinə təqdimat zamanı bildirilib ki, layihə çərçivəsində 200 təsərrüfat sahibi ilə görüş keçirilib.
Şərabın böyük istehsal müəssislərindən birində istehsalı üçün danışıqlar da aparılır.
Qeyd edək ki, Avropa İttifaqının kənd təsərrüfatı layihələri ölkə ərazisinin dörddə birini əhatə edən 28 regionda icra edilir.
Bu layihələr vasitəsilə yerli və regional hakimiyyət orqanları, sahibkarlar, ailə müəssisələrinin üzvləri və fermerlər də daxil olmaqla 4500 nəfərə (onlardan 2000 nəfəri qadındır) dəstək göstərilib.

New project - support of wine production in Azerbaijan by EU
One of the projects funded by the European Union (EU) to support the development of agriculture in Azerbaijan is the “Slow Food” project. The project began at the end of last year and will be completed in November 2021.
ABC.AZ reports that during the presentation of the fulfilled works the media representatives were informed that a meeting with 200 farm owners was held within the framework of the project.
Negotiations are also underway on the production of wine at one of the large production enterprises.
Agricultural projects of the EU are implemented in 28 regions, covering a quarter of the country's territory.
These projects gave support to 4,500 people (2,000 of them are women), including local and regional authorities, entrepreneurs, family business owners and farmers.