Yeni layihə - Avropa İttifaqından Azərbaycanda şərab istehsalına dəstək
Fineko/abc.az. Avropa İttifaqının (Aİ) Azərbaycanda maliyyələşdirdiyi kənd təsərrüfatının inkişafına dəstək verən layihələrdən biri “Slow Food” layihəsidir. Layihə ötən ilin sonunda başlayıb və 2021-ci ilin noyabr ayında başa çatacaq.
ABC.AZ xəbər verir ki, icra edilən işlərin media nümayəndələrinə təqdimat zamanı bildirilib ki, layihə çərçivəsində 200 təsərrüfat sahibi ilə görüş keçirilib.
Şərabın böyük istehsal müəssislərindən birində istehsalı üçün danışıqlar da aparılır.
Qeyd edək ki, Avropa İttifaqının kənd təsərrüfatı layihələri ölkə ərazisinin dörddə birini əhatə edən 28 regionda icra edilir.
Bu layihələr vasitəsilə yerli və regional hakimiyyət orqanları, sahibkarlar, ailə müəssisələrinin üzvləri və fermerlər də daxil olmaqla 4500 nəfərə (onlardan 2000 nəfəri qadındır) dəstək göstərilib.

Поддержка производства вина в Азербайджане со стороны Европейского Союза – Новый проект
Fineko/abc.az. Одним из проектов, финансируемых Европейским Союзом (ЕС) для поддержки развития сельского хозяйства в Азербайджане, является проект “Slow Food”. Проект начался в конце прошлого года и завершится в ноябре 2021 года.
Как передает ABC.AZ, в ходе презентации выполненных работ представителям СМИ было сообщено, что в рамках проекта состоялась встреча с 200 владельцами хозяйств.
Также ведутся переговоры о производстве вина на одном из крупных производственных предприятий.
Отметим, что сельскохозяйственные проекты Европейского Союза реализуются в 28 регионах, охватывающих четверть территории страны.
Благодаря этим проектам была оказана поддержка 4500 человек (из них 2000 – женщины), в том числе местным и региональным органам власти, предпринимателям, членам семейных предприятий и фермерам.