“WorldFood Azerbaijan”, “Caspian Agro ” və “IpackCaspian” sərgilərinin açılışına həsr olunmuş mətbuat konfransı keçirildi
15 may 2018 0000
“Hyatt Regency” mehmanxanasında 15 may saat 12:00-da 24-cü Azərbaycan Beynəlxalq Qida Sənayesi, 12-ci Azərbaycan Beynəlxalq Kənd Təsərrüfatı və Xəzər Beynəlxalq Qablaşdırma, Tara, Etiket və Poliqrafiya sərgilərinin açılışına həsr olunmuş mətbuat konfransı keçirildi. Mətbuat konfransında Anar Hüseynov – Azərbaycan Respublikası Kənd Təsərrüfatı Nazirliyinin İnformasiya və İctimaiyyətlə əlaqələr şöbəsinin rəhbəri, Mansur Piriyev - Qida Təhlükəsizliyi Agentliyinin kommunikasiya və informasiya texnologiyaları şöbəsinin müdiri, Edvard Stron – “ITE Group” şirkətinin regional direktoru və Zarina Məmmədova –sərgi meneceri.
Mətbuat konfransı zamanı KİV nümayəndələrinə sərgi ilə bağlı, həmçinin xarici iştirakçıların sərgidə hansı yenilikləri təqdim etdiyi və bu sahə ilə bağlı ölkə üçün yeniliklər haqqında ətraflı məlumat təqdim olunmuşdu. Mətbuat konfransında 30 KİV nümayəndələri iştirak etmişdi, onların arasında televiziya və xəbər portalları: AzTv, ARB, CBC, Iran TV, Lider, TREND, Azertag, APA, Report, Sputnik, Salamnews, 1news və s.

The Press Conference dedicated to the opening of the WorldFood Azerbaijan, Caspian Agro and IpackCaspian exhibitions was held
15 may 2018
The press conference dedicated to the opening of the 24th Azerbaijan International Food Industry, the 12th Azerbaijan International Agriculture and Caspian International Packaging, Tare, Label and Printing exhibitions took place on May 15, at 12:00 a.m. at the Hyatt Regency hotel.
The press conference was attended by Mr. Anar Huseynov - Head of Information and Public Relations Department of the Ministry of Agriculture of the Republic of Azerbaijan, Mr. Mansur Piriyev - Head of the Communication and Information Technologies Department of the Food Safety Agency, Mr. Edward Strachan - Regional Director of ITE Group and Ms. Zarina Mammadova - Project manager. 30 media representatives attended the press-conference from AzTv, ARB, CBC, Iran TV, Lider, TREND, Azertag, APA, Report, Sputnik, Salamnews, 1news and others. During the press conference journalists were informed about the innovations, participants and statistics of the exhibitions.