“WorldFood Azerbaijan”, “Caspian Agro ” və “IpackCaspian” sərgilərinin açılışına həsr olunmuş mətbuat konfransı keçirildi
15 may 2018 0000
“Hyatt Regency” mehmanxanasında 15 may saat 12:00-da 24-cü Azərbaycan Beynəlxalq Qida Sənayesi, 12-ci Azərbaycan Beynəlxalq Kənd Təsərrüfatı və Xəzər Beynəlxalq Qablaşdırma, Tara, Etiket və Poliqrafiya sərgilərinin açılışına həsr olunmuş mətbuat konfransı keçirildi. Mətbuat konfransında Anar Hüseynov – Azərbaycan Respublikası Kənd Təsərrüfatı Nazirliyinin İnformasiya və İctimaiyyətlə əlaqələr şöbəsinin rəhbəri, Mansur Piriyev - Qida Təhlükəsizliyi Agentliyinin kommunikasiya və informasiya texnologiyaları şöbəsinin müdiri, Edvard Stron – “ITE Group” şirkətinin regional direktoru və Zarina Məmmədova –sərgi meneceri.
Mətbuat konfransı zamanı KİV nümayəndələrinə sərgi ilə bağlı, həmçinin xarici iştirakçıların sərgidə hansı yenilikləri təqdim etdiyi və bu sahə ilə bağlı ölkə üçün yeniliklər haqqında ətraflı məlumat təqdim olunmuşdu. Mətbuat konfransında 30 KİV nümayəndələri iştirak etmişdi, onların arasında televiziya və xəbər portalları: AzTv, ARB, CBC, Iran TV, Lider, TREND, Azertag, APA, Report, Sputnik, Salamnews, 1news və s.

Состоялась пресс-конференция посвященная открытию WorldFood Azerbaijan, Caspian Agro и IpackCaspian
В отеле Hyatt Regency Baku 15 мая в 12:00 состоялась пресс-конференция, посвященная открытию 24-й Азербайджанской Международной Выставки «Пищевая промышленность», 12-й Азербайджанской Международной Выставки  «Сельское Хозяйство» и Каспийской Международной Выставки «Упаковка, Тара, Этикетка и Полиграфия». В пресс-конференции приняли участие Анар Гусейнов – глава отдела информации и связи с общественностью Министерства Сельского Хозяйства Азербайджанской Республики, Мансур Пириев - начальник отдела связи и информационных технологий Агентства Продовольственной Безопасности, Эдвард Строн - региональный директор ITE Group и Зарина Мамедова – менеджер выставок.
В ходе пресс-конференции представители медиа были подробно проинформированы о том, что будет представлено на выставке, что нового для страны и для отрасли предлагают участники. В пресс-конференции приняли участие 30 представителей СМИ, среди которых ТВ и новостные порталы: AzTv, ARB, CBC, Iran TV, Lider, TREND, Azertag, APA, Report, Sputnik, Salamnews, 1news и другие.