"Interfood Azerbaijan 2024" - məhsullarımızın populyarlaşdırılması üçün əla fürsətdir
"YUPEKCHİ" ES şirkətinin tarixi 90-cı illərin sonlarına təsadüf edir. Şirkətin təsisçisi cənab Aşir Sapargeldiyev avtomobil sənayesi sahəsində uğurlu ticarət biznesinə hələ 1997-ci ildə başlamışdır. Biznesin fəaliyyəti nəticəsində o, maliyyə cəhətdən uğurlar qazanmağa başladı. Lakin, sahibkar hər zaman əsas məqsəd olaraq qarşısına yerli və xarici istehlakçılar üçün dəyərli və vacib bir şey istehsal etməyi qoymuşdu. Beləliklə, 2003 – cü ildə uğurlu kapital qoyuluşu, eləcə də biznesin şaxələndirilməsi yolu ilə ilk məhsullarını - "Nazlı" qazlı içkilərini istehsal etməyə başlayan "YUPEKCHİ"ES Təsərrüfat Cəmiyyəti yaradıldı. Vaxt keçdikcə "YUPEKCHİ" ES-in məhsul çeşidi də genişləndi. Bu gün şirkət müxtəlif cür meyvə dadan şirələr, enerji və vitamin içkiləri, qazlı sərinləşdirici içkilər, soyuq çaylar, qazlı və mineral su istehsal edir. Bu yaxınlarda şirkət SGS Gulf Ltd beynəlxalq təşkilatından "Halal" sertifikatını alıb. Bundan əlavə, şirkətin ISO, FSSC kimi digər beynəlxalq sertifikatları var. Şirkət qurulduğu gündən bəri onun əsas prinsipləri yüksək keyfiyyət, sabitlik, yenilik və ən əsası, Vətəndə və xaricdə olan hörmətli istehlakçılarımızın məmnuniyyəti olmuşdur.
Qarşıdan gələn tədbir, yəni "Interfood Azebaijan 2024" beynəlxalq sərgisi, şübhəsiz ki, bölgədə və xaricdə olan potensial investorlarımızın və distribyutorlarımızın diqqətinə layiq olan məhsullarımızı tanıtmaq üçün əla bir fürsətdir. Bu sərgidə ilk dəfə olaraq bizim yeni və innovativ məhsulumuz, viitaminlə zənginləşdirilmiş və tərkibində şirə olan BOLD "Manqo Kokos" məhsulumuz Türkmənistanın hüdudlarından kənarda təqdim olunacaq. Bununla yanaşı, biz "Bold Black" və "Bold White" enerji içkiləri, Bulvar mineral suyu, "7gen", "Real Cola" qazlı içkiləri, "Buzz Ice Tea" soyuq çayları, "Pökgi", "Hoşal" və "Sedigen"şirələri kimi yaxşı tanınmış və hamı tərəfindən sevilən köhnə məhsullarımızı da təqdim edəcəyik.
Təbii sərinləşdirici içkilər, tərəvəz və meyvələrdən şərbət hazırlayarkən həmişə türkmən ənənələrinə riayət edərək, biz orijinal reseptə uyğun içkilər yaradır, bununla da istehlakçılarımıza xoş sürpriz hazırlayırıq. Üstəlik, içkilərimiz yalnız isti yay günlərində insanı təravətləndirib ona gümrahlıq vermir, həm də bədən üçün çox faydalıdır, belə ki, tərkibində sağlamlığı və gümrahlığı yaxşılaşdıran C, B3, B6 və B9 vitaminləri vardır. 2020-ci ildə Rusiyada XXVII Beynəlxalq "Prodexpo-2020" sərgisində şirkətimiz, daha doğrusu onun "Bold Black & White" Məhsulu "Məhsulun tərkibində İnnovasiya" nominasiyasında Qızıl medal aldı, çünki onlar yeni nəsil enerji içkiləri olsalar da, tərkiblərində taurin yoxdur. Axı biz bunları və digər içkiləri təkcə aktiv həyat tərzi sürən insanlar üçün deyil, həm də əsasən oturaq həyat tərzi keçirən uşaqlar və yaşlılar üçün istehsal edirik.
İxtisaslaşmış sərgilər biznes ekosistemində həlledici rol oynayır, əlaqələrin qurulmasına, bilik mübadiləsinə və markanın populyarlaşmasına kömək edir. Onlar müəssisələrə məhsullarını nümayiş etdirmək, dəyərli məlumatlar əldə etmək və böyüməni təşviq etmək üçün unikal platforma təqdim edir, bu da onları sənayenin inkişafı və uğurunun mühüm komponentinə çevirir. Bu cür sərgilər əlaqələrin qurulması üçün misilsiz imkanlar təqdim edir. Şirkətlər potensial müştərilər, tərəfdaşlar, təchizatçılar və rəqiblərlə əlaqə qura bilərlər. Bu cür qarşılıqlı əlaqə dəyərli əməkdaşlığa və tərəfdaşlığa səbəb ola bilər. Soyuq zənglərdən fərqli olaraq, sərgilər bizə sərgi stendimizin yaradıcılığı sayəsində özümüzü tanıtmaq və fərqlənmək imkanı verir. Qarşıdan gələn sərgidə iştirak etmək "YUPEKCHİ" ES şirkətimizə öz brendini daha geniş auditoriyaya təqdim etməyə və həmin auditoriyanı analoqunun tapılması çətin olan məhsullarımız ilə tanış etməyə imkan verəcək. Əminik ki, bu sərgi birbaşa, mənalı qarşılıqlı əlaqə və maraqlı təcrübə üçün platforma təklif edəcək, "YUPEKCHİ" ES brendimizin dəyərini və aktuallığını maraqlı auditoriyaya effektiv şəkildə nümayiş etdirəcək. Bugünkü rəqabətli marketinq dünyasında ən yaxşı xidmətlər və yenilikçi məhsullar təqdim etməklə yanaşı, rəqiblərimizi də yaxşı tanımaq vacibdir. Şübhəsiz ki, "Interfood Azerbaijan 2024" sərgisi bizə əsasən alkoqolsuz içkilərin istehsalı sahəsində cəmlənmiş sənaye kompleksi bazarının bütün liderlərini müşahidə etmək imkanı verəcək. Hesab edirik ki, bu, sərginin üstünlüklərindən biridir, belə ki, sərginin sayəsində biz stendlərə baş çəkərək rəqiblərimizi daha yaxşı başa düşəcəyik ki, bu da şirkətimizin uzunmüddətli perspektivdə növbəti marketinq strategiyasını daha səmərəli planlaşdırılmasına kömək edəcək .

Interfood Azerbaijan 2024 presents an excellent opportunity to promote our products.
The history of "YUPEKCHI" E.S. company dates back to the late 90s. Its founder, Mr. Ashir Sapargeldiev, commenced his successful trading venture in 1997 within the automotive industry, achieving remarkable financial success. However, the entrepreneur's primary objective has always been to deliver some valuable products for both domestic and international consumers. Therefore, in 2003, through successful capital investment and business diversification, the company "YUPEKCHI" E.S. was established. It introduced its inaugural product - carbonated drinks named "Nazly". Over time, the product range of "YUPEKCHI" E.S. has expanded to include variety of fruit juices, energy, and vitamin drinks, carbonated soft drinks, ice teas, sparkling and mineral water. Recently, the company obtained a "HALAL" certificate from the international organisation SGS Gulf Ltd. Additionally, the company holds other international certificates such as ISO and FSSC. Since its inception, the company has been guided by principles of high quality, stability, innovation, and, most importantly, customer satisfaction, both domestically and abroad.
The upcoming event, namely the international exhibition Interfood Azerbaijan 2024, presents an excellent opportunity for us to promote our products. These products deserve the attention of potential investors and distributors both in the region and beyond. For the first time at this exhibition, our new and innovative product, the fortified and juice-containing BOLD "Mango Coconut", will be presented outside of Turkmenistan. Alongside this, we will showcase our well-established and beloved products such as the energy drinks "Bold Black" and "Bold White", Bulvar mineral water, carbonated drinks "7Gen" and "Real Cola", iced teas "Buzz Ice Tea", and juices "Pökgi", "Hoşal", and "Ýedigen".
Staying true to the original Turkmen traditions of crafting natural soft drinks and sorbets from vegetables and fruits, we continually aim to pleasantly surprise our consumers with drinks made according to authentic recipes. Moreover, our beverages not only provide refreshing relief on hot summer days or a revitalising boost but are also highly beneficial for the body, containing vitamins C, B3, B6, and B9, which enhance health and well-being. In 2020, at the XXVII international exhibition "PRODEXPO-2020" in Russia, our company, specifically our product "Bold Black & White", was awarded a gold medal in the category "Innovation in Product Composition". This recognition was granted because despite being energy drinks of a new generation, they do not contain taurine. After all, our range of drinks is crafted not only for individuals leading active lifestyles but also for children and the elderly, who often have sedentary routines.
Trade shows play a pivotal role in the business ecosystem, facilitating networking, knowledge sharing, and brand awareness. They offer businesses a unique platform to showcase their products, gather valuable insights, and drive growth, making them indispensable for industry development and success. These exhibitions provide unparalleled networking opportunities, enabling companies to engage with potential customers, partners, suppliers, and competitors. This interaction often leads to fruitful collaborations and partnerships. Unlike cold calling, trade shows allow companies to make a bold statement and stand out through the creativity of their booth designs. Participation in the upcoming Interfood Azerbaijan 2024 exhibition will enable our company, "YUPEKCHI" E.S., to present our brand to a broader audience and introduce them to our unique products. We are confident that this exhibition will facilitate direct, meaningful interaction and immersive experiences, effectively showcasing the value and relevance of our brand “YUPEKCHI” E.S. to an interested audience. In today's competitive marketing landscape, understanding our competitors is crucial alongside providing top-notch services and innovative products. The Interfood Azerbaijan 2024 exhibition will undoubtedly offer us the opportunity to observe all the market leaders in the soft drinks production industry. This first-hand experience will enable our company to better understand our competitors by visiting their stands, aiding us in planning our future marketing strategies more effectively in the long term.