“Qızıl Şah” Aşpazlar Çempionatı sevindirdi
Bu tematik sərgi tamamilə mənim peşəmlə bağlıdır. Təbii ki, burada restoran fəaliyyəti ilə əlaqəli olan hər şey maraq doğurur. İlk növbədə bu, ərzaq məhsullarıdır. Mənim işlədiyim restoran çox yüksək səviyyəli bir yerdir. Yeməklərin hazırlanmasında biz yalnız ən keyfiyyətli məhsullardan istifadə edirik və uzun illərdir əməkdaşlıq etdiyimiz, etibarlı tədarükçülərlə işləyirik. Onların bir çoxu burada öz məhsullarını sərgiləyir. Amma yeni, keyfiyyətli məhsul təklif edən şirkətlər də var. Həmçinin restoran avadanlıqları üzrə yeniliklərlə tanış olmaq da maraqlı olardı. Lakin sərgidə bu sahədə təmsil olunan şirkətlərin sayı çox deyil.
Son illər ərzində sərgi çərçivəsində keçirilən “Qızıl Şah” aşpazlar çempionatı da ziyarətçilərin marağını cəlb edir. Həmkarların işini izləmək həmişə maraqlı, bəzən isə faydalı və öyrədici olur. Hətta bəzi yerli və xarici aşpazların hazırladığı yeməkləri dadmaq da nəsib oldu. Dadı və təqdimatı ilə fərqlənən cəlbedici yeməklər var idi.
Mən son on ildir ki, “InterFood Azerbaijan” sərgisinin daimi ziyarətçisiyəm. Və tam əminliklə deyə bilərəm ki, bu sərgi həm kəmiyyət, həm də keyfiyyət baxımından davamlı inkişaf göstərir. Bu isə biz – ziyarətçilər üçün sevindirici haldır.

The “Golden Shah” Chefs` Championship Was a Delight
Naturally, I’m interested in everything related to the restaurant industry. First and foremost — the products. The restaurant where I work is of a very high standard. In preparing our dishes, we use only the highest quality ingredients and work with the most trusted suppliers. Many of them are showcasing their products here. But there are also new companies offering quality goods. I was also curious to explore the latest in restaurant equipment. Unfortunately, there aren’t that many companies in that category represented at the exhibition.
Over the past few years, the exhibition has also become popular for hosting the “Golden Shah” Chefs' Championship. Watching fellow chefs at work is always interesting, and sometimes even educational. I even had the chance to try some of the dishes prepared by local and international chefs. There were some very appealing creations in terms of both taste and presentation.
I’ve been a regular visitor to the InterFood Azerbaijan exhibition for the past ten years. And I can confidently say that this event continues to grow steadily — both in scale and quality. And that brings great satisfaction to us, the visitors.