Sahənin peşəkarları ilə perspektivli görüşlər
Mən spektral analiz metodları və keyfiyyətə laborator nəzarət üzrə mütəxəssisəm. Neft, tikinti və qida sənayesi üzrə Bakıda təşkil edilən bir çox sərgilərin daimi ziyarətçisiyəm. Bu cür müxtəlif istiqamətli tədbirlərə maraq işimin spesifikliyi ilə izah olunur. Məsələ burasındadır ki, hazırda məhsulun keyfiyyətinin təhlilinə getdikcə daha çox diqqət ayrılır. Şirkətlər məhsullarının bu komponentinə çox məsuliyyətlə yanaşır. Buna görə də bu sərgi mənə əməkdaşlıq məsələlərini müzakirə etmək imkanı yaradır.
Burada südün, taxılın, şərabın və digər məhsulların keyfiyyətinə nəzarət etmək üçün bizim avadanlıqlarımızdan istifadə edən şirkətlər, o cümlədən “Milla”, “Azərsun” və bir sıra digər şirkətlər iştirak edir. Ancaq sərgidə həm də bizim avadanlıqlarımızla maraqlanan çoxlu sayda yeni, kiçik şirkətlər iştirak edir. Keyfiyyətə nəzarəti daim gündəmdə saxlayan mütəxəssislərlə perspektivli görüşlər keçirdim.
Sərgi mənə çox xoş təəssürat bağışladı. Əsas diqqətimi çəkən məqam sərgidə kifayət qədər yüksək səviyyəli şirkətlərin iştirak etməsi və böyük milli stendlərin olmasıdır ki, bu da əməkdaşlığın qurulmasına dövlət səviyyəsində marağın olmasından xəbər verir.
Keyfiyyət üzrə mütəxəssis olaraq mənim üçün keyfiyyətə nəzarət şərti ilə məhsulların istehsal səviyyəsində şirkətlərlə ünsiyyət qurmaq vacibdir. İştirakçı şirkətlərin məhsullarına inamın artması istənilən sərginin müsbət nəticəsi hesab edilə bilər.

Перспективные встречи с профессионалами отрасти
Я специалист по спектральным методам анализа и лабораторному контролю качества. Являюсь постоянным посетителем многих выставок, проводимых в Баку – нефтяной, строительной, а также пищевой. Интерес к этим разным мероприятиям объясняется спецификой моей работы. Дело в том, что анализу качества продукции сейчас уделяется все большее внимание. Компании относятся к этому компоненту продукции очень ответственно. И поэтому мне есть с кем обсудить вопросы сотрудничества на данной выставке.
Здесь представлены компании, которые уже сейчас применяют наше оборудование по контролю качества молока, зерна, вина и других товаров, в частности, компании «Milla», «Azersun» и ряд других. Но на выставке много также новых, небольших компаний, заинтересованных в нашем оборудовании. У меня состоялись многообещающие встречи с профессионалами отрасти, у кого контроль качества всегда на повестке дня.
Выставка произвела очень приятное впечатление. Главное, на что обратил внимание, это достаточно высокий уровень компаний-участников и большие национальные стенды, что является демонстрацией желание налаживания сотрудничества на государственном уровне.
В роли специалиста по качеству, мне важно общение с компаниями на уровне производства их продукции с условием соблюдения контроля по качеству. Позитивным результатом любой выставки можно назвать повышения доверия к продукции некоторых компаний-участниц.