Sərgi satışların genişləndirilməsinə kömək edir
"Ceylon Tea Land" şirkəti müxtəlif dad və ətir palitrası təklif edən yüksək keyfiyyətli qara və yaşıl seylon çayının ixracatçısıdır. Artıq dördüncü ildir ki, İnterfood Azerbaijan sərgisində öz stendimizlə iştirak edirik və təşkilatçılarla əməkdaşlığı davam etdirməyi planlaşdırırıq.
Bir neçə il Azərbaycana yerli şirkət «Azza» tərəfindən satılan "Rivon" çayını gətirirdik. Bir neçə il əvvəl bu sərgidə qurulan əlaqələr nəticəsində bu bizim yerli bazarda satdığımız ilk məhsul oldu. Sərginin faydaları göz qabağındadır: ötən il burada daha bir şirkətlə tanış oldum ki, o da sonradan Bakıda satmaq üçün bizdən "Victoria" çayı almağa başladı. Beləliklə, ötən illərin uğurlu nəticəsini nəzərə alsaq, bu il mövcud əlaqələrimizi genişləndirmək və yeni əlaqələr qurmaq məqsədi ilə yenidən buradayıq. Şəxsən mənim üçün bu üçüncü sərgidir.
Digər ölkələrə nisbətən müqayisəli statistikaya görə, Azərbaycanda çay çox istehlak olunur, buna görə də burada satış imkanları genişdir. Məlumdur ki, Seylon çayı dünyada ən yaxşı çay sayılır. Şirkətimiz 25-30 özəl brendi olan ən böyük çay istehsalçılarından biridir. Misal üçün, Rusiyada "Abbas çay" markası çox populyardır və bu çayın kiçik partiyaları artıq 5-6 ildir ki, Dərbənd vasitəsilə Azərbaycana da çatdırılır. Bu gün rusiyalı tərəfdaşlarımızla görüş keçiriləcək və "Abbas Çayı" nın 2023-cü ildən ixrac satışlarında qablaşdırmada lider olduğu Şri-Lankadan Bakıya birbaşa çatdırılması planları müzakirə ediləcəkdir. Bu çayın növlərinə ən populyarı Pekoe və berqamot, həmçinin limon balzamı, giləmeyvə dadları və s-dir. Satışların genişləndirilməsində və məhsullarımızın marketinqində sərgilərin rolu 100 faizdir, belə ki, burada, əməkdaşlıqda maraqlı olan şəxslər ənənəvi olaraq görüşür və ticari əlaqələr qurmaq üçün gözəl fürsətlər əldə edirlər. Beləliklə, ötən il türk şirkətlərinin nümayəndələri ilə tanış oldum ki, biz onlarla artıq əməkdaşlıq haqqında danışıqlara başlamışıq.

The exhibition successfully contributes to the expansion of sales
Ceylon Tea Land is an exporter of premium quality black and green Ceylon teas with the richest selection of flavours and aromas. This is our fourth year exhibiting at InterFood Azerbaijan and we plan to continue our cooperation with the organisers.
We have been supplying Rivon tea to Azerbaijan for several years. It is distributed by the local company Azza. This was our first commercial appearance on the local market, thanks to contacts made at this exhibition a few years ago. The usefulness of the show is obvious: two years ago, I met another company here, which subsequently started buying Victoria tea from us to sell in Baku. So, given the success of previous years, we are here again this year to expand existing business relations and establish new ones.
This is the third exhibition I have attended personally.
According to comparative statistics in other countries, Azerbaijan consumes a lot of tea, which offers a wide range of sales opportunities. Ceylon tea is known as the best tea in the world. Our company is one of the largest tea producers with 25-30 private brands. For example, the Abbas Tea brand is very popular in Russia and for the past 5-6 years small batches of this tea have been supplied to Azerbaijan through Derbent. Today we are meeting with our Russian partners to discuss plans for direct supplies to Baku from Sri Lanka, where packaged Abbas Tea was the top export product in 2023. The tea's varieties include the most popular pekoe and bergamot, as well as molasses and berry flavours, etc.
Exhibitions play a 100% role in expanding the sales and marketing of our products, as they are a traditional meeting place for people interested in cooperation and looking for a supplier, and offer us a great opportunity to meet each other. For example, at this exhibition last year, I met representatives of Turkish companies with whom we started negotiations for cooperation.