Sərginin səviyyəsi çox təsiredicidir
Mənim rəhbərlik etdiyim şirkət təzyiqlə qəlibləmə avadanlıqlarının yəni qablaşdırma istehsalı üçün istifadə olunan dəzgahların tədarükü ilə məşğuldur. Bu avadanlıqların əksəriyyəti Çin istehsalıdır. Məni “InterFood Azerbaijan” qida sərgisinə gəlməyimin səbəbi yeni tərəfdaşlar və müştərilər tapmaq istəyidir. Əvvəlcədən aparılmış bazar araşdırması göstərdi ki, Azərbaycanda qida sənayesi sürətlə inkişaf edir və bu sahə üçün müxtəlif növ qablaşdırma həmişə zəruridir.
Sərginin səviyyəsi məni doğrudan da çox təsirləndirdi. Axtardığım hər şeyi burda tapdım. Avadanlıqlarımıza maraq göstərən şirkətlərlə perspektivli danışıqlar apardım. Onların arasında həm bazarın iri iştirakçıları, həm də kiçik və orta biznes nümayəndələri var idi. Fərqli səviyyələrdə olan şirkətlərlə əməkdaşlıq imkanlarının yaradılması sərginin vacib üstünlüklərindən biridir.
Xüsusilə sərginin təşkilatçılığını qeyd etmək istəyirəm. Bakı Ekspo Mərkəzinin əlverişli yerləşməsi və iri sərgi tədbirlərinin təşkili üçün yaradılmış müasir şərait, stendlərin effektli quruluşu və informasiya təminatı bütün ekspozisiyaları rahat şəkildə gəzməyə və lazım olan stendləri asanlıqla tapmağa imkan verir. Satıcıların və istehlakçıların bir məkanda toplanması qısa müddətdə genişmiqyaslı və səmərəli əlaqələr qurmağa imkan verir.

The level of the exhibition was truly impressive
The company I lead specializes in the supply of casting equipment under pressure — in other words, machines used to manufacture packaging. Most of this equipment is of Chinese origin. What brought me to the InterFood Azerbaijan food exhibition was the desire to find potential customers and clients. Preliminary market research showed that the food production industry is actively developing in Azerbaijan, and this sector always requires various types of packaging.
The level of the exhibition truly impressed me. I found everything I was looking for. I held promising negotiations with companies interested in our equipment. Among them were both major market players and representatives of small and medium-sized businesses. The opportunity to establish business cooperation with companies of various scales is another important indicator of the exhibition’s success.
I would also like to specifically highlight the overall organization of the event. The convenient location of the Expo Center and the modern facilities created for hosting large-scale exhibitions, the impressive setup of the stands, and the well-organized information support made it comfortable to explore all the exhibits and easily locate the companies’ booths. The concentration of suppliers and consumers in one place creates a great opportunity to establish contacts quickly and in large volume.