Xüsusilə təmiz şüşənin sirləri
Şirkətimiz konyak, viski, rom, cin üçün şüşə qablar, həmçinin cem, mürəbbə və şokolad pastası üçün qabların istehsalı ilə məşğuldur.
Bu yaxınlarda ilk dəfəMDB ərazisində qab-qacaq istehsal etməyə başladıq: çay, pivə krujkaları, vazalar, sürahilər, xüsusilə təmiz şüşədən hazırlanmış stəkanlar, şəffaf bankalar.
Rusiya Federasiyasında və MDB ərazisində bu cür məhsullar istehsal edən yeganə şirkətik.
Buraya ilk dəfə gəldiyimiz üçün bütün çeşidimizi geniş şəkildə nümayiş etdiririk.
Artıq bu gün deyə bilərik ki, Azərbaycan əsasən ərzaq məhsulları, kompotlar, şirələr, cemlər və s. üçün nəzərdə tutulmuş şüşə qablara maraq göstərir. Bütün potensial alıcıların yalnız 10-15 faizi alkoqollu içkilər üçün məhsullarla maraqlanıb.
İki gün ərzində onlarla ziyarətçi ilə əlaqə məlumatlarımızı dəyişdik. Onlardan ən azı bir neçəsi bizimlə müqavilə bağlamağa qərar verərsə, sərgini əminliklə uğurlu adlandıra bilərik.
Sərginin özünə gəlincə, o, çox layiqincə və yaxşı təşkil olunub. Burada hər şeyə diqqət yetirilib: keçid rejimi, qidalanma və s.

Секреты особо чистого стекла
Наша компания занимается производством стеклотары для коньяка, виски, рома, джина, а также емкостей для джемов, варенья и шоколадной пасты.
Недавно впервые на территории СНГ начали производить столовую посуду: кружки для чая, пива, вазы, кувшины, стаканы из особо чистого стекла, прозрачные банки.
Мы единственные, кто производит подобную продукцию в Российской Федерации и на территории СНГ.
Широко экспонируем весь свой ассортимент, поскольку приехали сюда впервые.
Уже сегодня мы можем сказать, что Азербайджан заинтересован в стеклотаре, в основном предназначенной для продуктов питания, компотов, соков, джемов и т.д. Лишь 10-15 процентов всех потенциальных покупателей запрашивали нашу продукцию для алкогольных напитков.
За два дня мы обменялись контактной информацией с десятками посетителей. Если хотя бы несколько из них решат заключить с нами сделку, то мы сможем смело назвать выставку успешной.
Что касается самой выставки, она очень достойно и хорошо организована. Здесь обо всем позаботились: пропускной режим, питание и пр.