Zəfəran – Abşeronun “qızılı”
2016-cı ildə yaradılmış “Absheron Saffron” LTD Azərbaycanın ilk patentləşmiş zəfəran məhsulları istehsal edən şirkətdir. Şirkət Abşeron yarımadasının Zirə qəsəbəsində istehsal sahəsinə malikdir və 20 hektar sahədə zəfəran yetişdirir.
Ən yaxşı premium keyfiyyətdə olan zəfəranlı məhsullarımızı, müştərilərimizlə daha yaxından tanış etmək üçün, 2022-ci ildə “Zərəfəran Məhsulları” adlı şourum istifadəyə verildi. İstifadəyə verildiyi gündən etibarən rəngarəng məhsullar həm yerli, həm də xarici vətəndaşların böyük marağına səbəb olmuşdur. Məhsullar nəinki yerli bazarda, eyni zamanda dünyanın bir sıra ölkələrinə həm xam məhsul, həm də hazır məhsul olaraq export olunur. Şirkət zəfəranın və zəfəran məhsullarının becərilməsi və emalı zamanı heç bir kimyəvi və ya sintetik məhsuldan istifadə etmir. Dünyada ən yüksək keyfiyyətli zəfəran yetişdiricilərindən biridir. Şirkətin istehsal etdiyi məhsullar: Zəfəran və zəfəranlı mürəbbələr, zəfəranlı bal, krem, sabun, şam, gül vannası və s. Bunların bir çoxunu “InterFood Azerbaijan” 2024 sərgisi ziyarətçilərinə təqdim edəcəyik.
Abşeron zəfəranı tamamilə bio orqanik məhsuldur, tərkibində heç bir kimyəvi qatqı yoxdur. Hətta zəfərana aid bir neçə sertifikatlarımız var ama ən önəmlisi isə İsveçrə laboratoriyasından əldə etdiyimiz nəticədir ki, zəfərana aid ən kiçik nüanslar belə dəyərləndirilmiş, qatqının olmadığı aşkarlanmışdır.
Əlavə olaraq rənginin tünd olması onun keyfiyyətindən xəbər verir, səbəbi isə yod sahəsində yetişib yodla zəngin olmağıdır. Küləklə gələn dəniz havası da əlbəttə, ən təsirli vasitələrdəndir. PH-ı 6.5 olan torpaq çox münbitdiR və münbit torpaqda orqanik gübrelerle yetişdirilir.
“InterFood Azerbaijan” sərgisi artıq uğuruna görə sərgi sahəsində kifayət qədər öz sözünü deyə bilib. Bu uğura inanaraq, biz də burada məhsulları tanıtmaqdan məmnunluq duyuruq. Əsas məqsədimiz yerli və xarici bazarda məhsullarımızı tanıtmaq, lazımi dərəcədə işıqlandırmaqdır

Шафран – “Золото” Абшерона
Компания Absheron Saffron LTD., созданная в 2016 году, является первым в Азербайджане производителем запатентованных шафрановых продуктов. Компания имеет производственную площадку в поселке Зира на Апшеронском полуострове и выращивает шафран на площади 20 гектаров.
Чтобы лучше познакомить наших клиентов с нашими шафрановыми продуктами премиум-качества, в 2022 году было запущен шоу-рум под названием “шафрановые продукты”. С момента запуска красочные продукты вызвали большой интерес как у местных, так и у иностранных граждан. Продукция поставляется не только на местный рынок, но одновременно экспортируется в ряд стран мира как в виде сырья, так и в виде готовой продукции. Компания не использует никаких химических или синтетических продуктов при выращивании и переработке шафрана и продуктов из шафрана. Компания является одним из крупнейших производителей шафрана высочайшего качества в мире. Продукция компании: шафран и шафрановые джемы, шафрановый мед, крем, мыло, свечи, розовые ванны и т. д. Многие из них мы представим посетителям выставки «InterFood Azerbaijan» 2024.
Абшеронский шафран – полностью биоорганический продукт, не содержит никаких химических добавок. У нас даже есть несколько сертификатов, связанных с шафраном, но самым важным является результат, который мы получили от Швейцарской лаборатории: были оценены даже мельчайшие нюансы, связанные с шафраном, но выяснилось, что добавки нет.
Кроме того, темный цвет указывает на его качество, а причина в том, что он выращен на йодных полях и богат йодом. И морской воздух, доносящийся с ветром, безусловно, является одним из самых эффективных средств. Почва очень плодородная, здесь pH земли составляет 6,5, и шафран выращивается на органических удобрениях.
Выставка InterFood Азербайджан уже успела заявить о себе своим успехом. Веря в этот успех, мы рады представить продукцию здесь. Нашей главной целью является продвижение нашей продукции на внутреннем и внешнем рынках, а также обеспечение адекватной презентации.