30-cu Yubiley Azərbaycan Beynəlxalq Qida Sənayesi “InterFood Azerbaijan və 18-ci Azərbaycan Beynəlxalq Kənd Təsərrüfatı “Caspian Agro” sərgiləri (Yeniləndi)
13 may 2025
Bu gün artıq milli brendə çevrilmiş Xəzər regionunun ən böyük 18-ci Azərbaycan Beynəlxalq Kənd Təsərrüfatı “Caspian Agro” və 30-cu Yubiley Azərbaycan Beynəlxalq Qida Sənayesi “InterFood Azerbaijan” sərgiləri Bakı Ekspo Mərkəzində öz işinə başlamışdır. Sərgilər 16 may tarixinədək davam edəcəkdir. “Caspian Agro” və “InterFood Azerbaijan” sərgiləri müvafiq sahələrdə fəaliyyət göstərən bütün oyunçuları bir araya toplayan ilin vacib hadisələridir. Bu illər ərzində sərgilər, etibarlı və tanınan milli brend olmaqla yanaşı, dünyanın aparıcı beynəlxalq tədbirləri sırasına daxil olaraq, qlobal sərgi təqvimində layiqli yerini tutmuşdur.
Sərgilərin ölkə üçün əhəmiyyətini ölkə başçısının bu tədbirləri ziyarət etməsi vurğulayır. Uzun illərdir ki, “Caspian Agro” və “InterFood Azerbaijan” sərgilərini ziyarət edən Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyev Bakı Ekspo Mərkəzində sərgi ekspozisiyaları və iştirakçıları ilə tanış olur.
Bu il “InterFood Azerbaijan” sərgisi öz 30 illik yubileyini qeyd edir. 30 il ərzində 50-dək ölkədən 3000-dən çox şirkət və 150,000-dən çox ziyarətçini qəbul edən sərgi səmərəli biznes platforması statusunu qazanmışdır. Sərgidə təqdim olunan yeni texnologiyalar və innovativ həllər qida sənayəsi sahəsinin inkişafına və biznes əlaqələrinin genişləndirilməsinə əlverişli imkanlar yaradır. Eyni zamanda “InterFood Azerbaijan” sərgisi ərzaq təhlükəsizliyinin əsas aspektlərini əhatə edərək, onun möhkəmləndirilməsində vacib rol oynayır.
Kənd Təsərrüfatı Nazirliyi bu il də sərgilərdə stendlə iştirak edir. 2025-ci ildə nazirliyin iştirakının əsas mövzusu süni intellektin kənd təsərrüfatında tətbiqi ilə bağlıdır. Belə ki, ölkə rəhbərliyinin tapşırığına uyğun olaraq süni intellektin kənd təsərrüfatında tətbiqi prioritet kimi müəyyən olunmuşdur. Sərgilər çərçivəsində Kənd Təsərrüfatı Nazirliyi süni intellektin tətbiqi ilə bağlı bir neçə layihələri iştirakçılara təqdim edəcək. Hazırda gündəmdə olan əsas məslələrdən biri Azərbaycanda yerləşən universitetlərdə süni intellekt istiqamətində yetişdirilən tələbələr və bazarda olan böyük aqroparklar arasında sinerjinin yaradılmasıdır. “Caspian Agro” sərgisində əsas məqsədlər və hədəflər sırasına tələbələr və iri aqroparkların bir-biri ilə sinerji yaratması, süni intellektin kənd təsərrüfatında tətbiqinə bilavasitə təsir göstərməsi daxildir və bu istiqamətdə tədbirlər görüləcəkdir. Eyni zamanda, nazirlik nümayəndələri Kənd Təsərrüfatı Nazirliyinə aid stenddə müvafiq sahədə çalışan zəhmətkeşlərin müraciətlərini dinləyərək, onları maraqlandıran sualları cavablayacaqdır.
“InterFood Azerbaijan”  və “Caspian Agro”  sərgilərində 31 ölkədən 450 şirkət iştirak edir. Beləliklə, sərgilər Bakı Ekspo Mərkəzinin bütün pavilyonlarını və açıq sahəsini əhatə edir. İştirakçı və ziyarətçilərin istəklərini nəzərə alınaraq, bu il sərgilər 4 gün ərzində təşkil ediləcəkdir. Təşkilatçılar ümid edirlər ki, bu, sərgi iştirakçıları və ziyarətçiləri arasında qarşılıqlı əlaqə üçün yeni imkanlar yaradacaq və əlavə impuls verəcək.
Sərgilərin coğrafiyası Azərbaycanla yanaşı, Almaniya, ABŞ, Belarus, Belçika, Birləşmiş Ərəb Əmirlikləri, Çin, Cənubi Koreya, Fələstin, Finlandiya, Gürcüstan, Hindistan, İordaniya, İran, İspaniya, İsrail, İsveç, İtaliya, Kanada, Latviya, Misir, Niderland, Özbəkistan, Qazaxıstan, Rusiya, Serbiya, Şri Lanka, Türkiyə, Türkmənistan və Yunanıstanı əhətə edir.  Almaniya, Belarus, Cənubi Koreya, Gürcüstan, İtaliya, Niderland, Şri-Lanka, eləcə də ilk dəfə olaraq Misir sərgilərdə milli qruplar şəklində iştirak edir.
“Caspian Agro” və “InterFood Azerbaijan” sərgilərini bir sıra xarici ölkələrdən nazirlərin başçılıq etdiyi beynəlxalq nümayəndə heyətlərinin ziyarət etməsi nəzərdə tutulmuşdur.
Sərgilərdə “Azersun”, “Beta”, “Futura”, Gəncə Avtomobil Zavodu, “John Deer”, “Kronen”, “Landini”, “Lindsay”, “Lovol”, “Metak”, “Mirotorq”, “New Holland”, “Solis”, “Valley” kimi aparıcı şirkətlər və sənaye liderləri təmsil olunur.
Sərgiyə dəstək verən strukturlar da tədbirlərdə fəal iştirak edir. Bu il KOBİA, AZPROMO, AQİSA kimi qurumlar sərgilərə öz stendləri ilə qatılırlar. Eyni zamanda bu ilki sərgilərdə Naxçıvan Muxtar Respublikası vahid stendlə təmsil olunur. Sərgilərin daimi iştirakçısı olan “Prior Leasing ASC” şirkəti “Caspian Agro” sərgisinin qeydiyyat sponsoru qismində çıxış edir.
Regionun ən böyük kənd təsərrüfatı sərgisi olmaqla, “Caspian Agro” kənd təsərrüfatı texnikası, obyektləri və avadanlıqları, suvarma sistemi, qablaşdırma, kənd təsərrüfatında innovasiya texnologiyaları, heyvandarlıq və quşçuluq, baytarlıq, bitkiçilik, meyvə və tərəvəzlərin yetişdirilməsi, gülçülük, tullantıların emalı, logistika, elektron kənd təsərrüfatı kimi sahələri əhatə edir. Sərgi yenidən kənd təsərrüfatı sənayesinin aparıcı iştirakçılarını, yerli və xarici ekspertləri, o cümlədən idxalçılar, ixracatçılar, kənd təsərrüfatı məhsullarının distribütorları, topdan və pərakəndə ticarət nümayəndələri, həmçinin fermerlər də daxil olmaqla minlərlə peşəkar auditoriyasını bir araya toplayaraq təcrübə, bilik və innovasiyalar mübadiləsi üçün unikal imkanlar yaradır.
Sərgilər “Made in Azerbaijan” brendinin təşviqi üçün əlverişli platforma rolunu oynayır. Ötən il olduğu kimi bu il də “Caspian Agro” və “InterFood Azerbaijan” sərgiləri çərçivəsində iştirakçılar bu brend altında məhsullarını nümayiş etdirirlər. Bu, qlobal kənd təsərrüfatı və qida sənayesində yerli istehsalın inkişafının və rəqabət qabiliyyətinin parlaq nümunəsidir. “Caspian Agro” və “InterFood Azerbaijan” sərgiləri çərçivəsində zəngin işgüzar proqram təqdim olunmuşdur və maraqlı tədbirlər təşkil edilir. Sərgilərin təqdimat zonasında Azərbaycan Respublikası Kənd Təsərrüfatı Nazirliyinin təşkilatçılığı ilə 2-ci Beynəlxalq Aqrar İnnovasiya Forumu keçiriləcəkdir. 2-ci Beynəlxalq Aqrar İnnovasiya Forumu çərçivəsində müasir kənd təsərrüfatı yanaşmalarında aqropark modeli, süni intellektin aqrar sahədə tətbiqi, aqrar sığorta sisteminin inkişaf perspektivləri, dayanıqlı qida sistemləri, kənd təsərrüfatı və qida elmləri sahəsində təcrübə mübadiləsi, innovativ kənd təsərrüfatı, aqrar sahədə qadınların rolu və digər vacib mövzular üzrə müzakirələr aparılacaqdır. Forumda xarici qonaqların, o cümlədən nazirlərin iştirak edəcəyi gözlənilir.
Hər il təşkilatçılar Azərbaycanın müxtəlif regionlarından, eləcə də Naxçıvan Muxtar Respublikasından olan fermerlər üçün sərgiyə turlar təşkil edirlər. 2025-ci ildə ilk dəfə olaraq azad edilmiş ərazilərdə fəaliyyət göstərən fermerlər də sərgi üzrə keçirilən turlara qatılırlar. Sərgilər çərçivəsində fermerlər ən son sənaye yenilikləri və beynəlxalq təcrübə ilə tanış ola biləcəklər. Abşeron, Ağcabədi, Ağdam, Ağsu, Ağstafa, Ağdaş, Astara, Balakən, Bərdə, Beyləqan, Biləsuvar, Cəbrayıl, Cəlilabad, Daşkəsən, Füzuli, Goranboy, Göyçay, Göygöl, Hacıqabul, İmişli, İsmayıllı, Kürdəmir, Laçın, Lənkaran, Lerik, Masallı, Neftçala, Oğuz, Qax, Qazax, Qəbələ, Qobustan, Quba, Qubadlı, Qusar, Saatlı, Sabirabad, Şabran, Şamaxı, Samux, Şəki, Salyan, Şəmkir, Siyəzən, Şuşa, Tərtər, Tovuz, Ucar, Xaçmaz, Xızı, Xocavənd, Yardımlı, Yevlax, Zaqatala, Zəngilan, Zərdab da daxil olmaqla 56 rayondan fermerlər sərgilərə qatılmışdır. Fermerlərin sərgiyə turlarının nəticəsi olaraq, təcrübə mübadiləsi təşviq edilir, bu da öz növbəsində istehsalın keyfiyyətinin yüksəldilməsinə və kənd yerlərində yaşayış şəraitinin yaxşılaşdırılmasına kömək edir.
Uzun illərdir ki, Azərbaycan Respublikasının Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyi (KOBİA)  sərgiləri fəal şəkildə dəstəkləyir, kiçik və orta sahibkarların tədbirlərdə iştirak etməsi üçün stend təşkil edir. Bu əməkdaşlıq çox məhsuldar xarakter daşıyır. Belə ki, hər il bu şirkətlər sərgilərdə iştirak edərək, bazarın yenilikləri ilə tanış olur, sahənin aparıcı liderləri ilə əlaqələr qurur və inkişaf edirlər.
“InterFood Azerbaijan” sərgisi artıq uzun illərdir ki, özündə ənənəvi "Qızıl Şah 2025" Beynəlxalq Kulinariya Çempionatını qəbul edir. Sayca 5-ci olan çempionatın təşkilatçısı Azərbaycan Kulinariya Mütəxəssisləri Assosiasiyasıdır. “Qızıl Şah” Çempionatı Ümumdünya Kulinariya Cəmiyyətləri Birliyi (“Worldchefs”) tərəfindən lisenziyalaşdırılmış tədbirdir və beynəlxalq norma və qaydalara uyğun keçirilir.
2024-cü ildən etibarən “Qızıl Şah” Çempionatı beynəlxalq komandaları qəbul etmək hüququna malikdir və “Worldchefs”in Kontinental Çempionatı statusunu almışdır. Çempionat çərçivəsində Azərbaycan, Qazaxıstan, Qırğızıstan, Malayziya, Rusiya, Sinqapur, Türkiyə və Özbəkistanı təmsil edən aşpazlardan ibarət 8 komandanın iştirakı nəzərdə tutulmuşdur. Eyni zamanda çempionatda 30-dan çox yerli komanda yarışacaq və 300-dən yuxarı aşbaz fərdi iştirakçı kimi 10-dan artıq kateqoriya üzrə mübarizə aparır. Çempionatın münsiflər heyəti 16 ölkədən olan Ümumdünya Kulinariya Cəmiyyətləri Birliyinin lisenziyalı aşbaz-hakimlərindən ibarətdir.
Uzunmüddətli əməkdaşlığın gücləndirilməsi məqsədilə cari ilin aprel ayında “Caspian Event Organisers” şirkəti ilə Azərbaycan Kulinariya Mütəxəssisləri Assosiasiyası arasında əməkdaşlıq haqqında anlaşma memorandumu imzalanmışdır. Bu anlaşmaya əsasən “InterFood Azerbaijan” sərgisi ilə "Qızıl Şah" Milli Kulinariya Çempionatı arasında əməkdaşlıq 3 il müddətinə uzadılmışdır. Eyni zamanda korporativ sosial məsuliyyətlə bağlı da razılaşma əldə olunmuşdur. Belə ki, bu razılaşmaya əsasən “Caspian Event Organisers” şirkətinin təşəbbüsü ilə “Damla” Xeyriyyə cəmiyyətindən kulinariya sahəsində həvəsli və istedadlı 2 gənc Azərbaycan Kulinariya Mütəxəssisləri Assosiasiyasının təşkil etdiyi kurslara qatılacaqdır. Onlar 6 ay ərzində Bakı şəhərində fəaliyyət göstərən tanınmış aşpazlardan kulinariya sənətinin sirrlərini öyrənəcək və onların nəzarəti altında təcrübə toplayacaq, sonda isə müvafiq sertifikat əldə edəcəklər.
“InterFood Azerbaijan” sərgisi çərçivəsində “Ümid var” inklüziv cəmiyyətinin üzvü olan uşaqların yaratdığı rəsmlərdən ibarət sərgi təşkil olunmuşdur. Bu əsərlər sərginin axşam ziyafətini bəzəyəcək və ziyafət zamanı təqdim olunan əsərlərin xeyriyyə hərracı keçiriləcək.
Bu və digər layihələr “InterFood Azerbaijan” sərgisinin yubiley proqramının bir hissəsi təşkil edir.
Eləcə də, sərgilərdə  iştirakçı şirkətlər tərəfindən seminarlar və təqdimatlar keçirilir. Belə ki, Almaniya Milli Pavilyonunda alman şirkətlərinin məhsullarının taqdimatı baş tutacaqdır.
Bütün bu məlumatlara əlavə olaraq, sərgilər çərçivəsində “müsahibə zonası” təşkil olunmuşdur. Bu guşədə sərgilərə dəstək göstərən dövlət qurumları və iştirakçı şirkətlərin nümayəndələrindən müsahibələr alınacaq.
“Caspian Agro” və “InterFood Azerbaijan” sərgiləri kənd təsərrüfatı və qida sənayesi sahələrində ən vacib platformalardan biri olaraq, regionun əsas istehsalçı və distribütorları ilə birbaşa əlaqə qurmaq fürsəti yaradır, şirkətlər məhsul və xidmətlərini potensial müştərilərə və tərəfdaşlara nümayiş etdirmək şansı əldə edir, həmçinin ziyarətçilər müvafiq sənaye sahələrində olan ən son texnologiyalar və trendlərlə tanış olmaq imkanı qazanırlar.
Sərgilər Azərbaycanın kənd təsərrüfatı və qida sənayesinin inkişafına dəstək verərək, ölkənin ixrac potensialının artırılması, xarici investisiyaları cəlb edilməsinə imkan yaradır, eyni zamanda qida təhlükəsizliyi və innovativ həllərin tətbiqi üçün əlverişli platforma rolunu oynayır. Eyni zamanda, il ərzində görüşə bilməyən müvafiq sahələr üzrə mütəxəssislər sərgilərdə bir araya gələrək, məhsuldar müzakirələr aparmaq və əməkdaşlıq etmək imkanı əldə edir.
“Caspian Agro” və “InterFood Azerbaijan” sərgilərinin miqyasını və sərgi çərçivəsində keçirilən tədbirlərin zəngin proqramını nəzərə alaraq, “Caspian Agro” və “InterFood Azerbaijan” 2026-cı ildən etibarən yeni “AgriWeek” brendi altında keçiriləcəkdir. Təşkilatçılar ümid edirlər ki, bu, sərgilərə yeni təkan verəcək, həm iştirakçılar, həm də ziyarətçilər üçün daha geniş netvörkinq, sektorlararası əməkdaşlıq və effektiv biznes dialoqu üçün şərait yaradacaqdır.
Sərgilərin təşkilatçıları “Caspian Event Organisers” şirkəti, eləcə də onun beynəlxalq tərəfdaşları olan “Caspian Event Management” və “ICA Events” şirkətləridir.

The 18th Azerbaijan International Agriculture Exhibition – Caspian Agro and The 30th Anniversary Azerbaijan International Food Industry Exhibition – InterFood Azerbaijan (Updated)
Today, the largest events of the Caspian region — the 18th Azerbaijan International Agriculture Exhibition Caspian Agro and the 30th Anniversary Azerbaijan International Food Industry Exhibition InterFood Azerbaijan, which have been established as national brands, have officially opened at the Baku Expo Center. The exhibitions will run until 16 May and serve as key annual events that bring together all major players operating in their respective industries. Over the years, these exhibitions have not only become reliable and recognised national brands, but have also secured their rightful place in the global exhibition calendar as leading international events.
The importance of these exhibitions for the country is underlined by the Azerbaijani President’s visits to the events. For many years, the President of the Republic of Azerbaijan, Ilham Aliyev, has visited the Caspian Agro and InterFood Azerbaijan exhibitions, exploring the exhibition pavilions and engaging with participants at the Baku Expo Center.
This year, the InterFood Azerbaijan exhibition celebrates its 30th anniversary. Over the past three decades, the exhibition has welcomed more than 3,000 companies from nearly 50 countries and over 150,000 visitors, earning a reputation as an effective business platform. The innovative technologies and solutions presented at the exhibition create valuable opportunities for the development of the food industry and the expansion of business relations. At the same time, InterFood Azerbaijan covers key aspects of food security and plays a vital role in its enhancement.
The Ministry of Agriculture participates in the exhibitions with its own stand this year, as well. In 2025, the Ministry’s main focus is the application of artificial intelligence in agriculture. In line with the instructions of the country's leadership, the implementation of artificial intelligence in agriculture has been identified as a national priority.
Within the framework of the exhibitions, the Ministry of Agriculture will present several projects related to the use of artificial intelligence. One of the key topics currently on the agenda is the creation of synergy between students trained in the field of artificial intelligence at universities in Azerbaijan and large agro-parks operating in the market.
At “Caspian Agro,” one of the main goals is to foster synergy between students and major agro-parks, as well as to directly contribute to the application of artificial intelligence in agriculture. Relevant measures will be taken in this direction.
At the same time, representatives of the Ministry will be present at the Ministry of Agriculture’s stand to listen to the appeals of professionals working in the relevant field and respond to their questions.
In 2025, 450 companies from 31 countries take part in the InterFood Azerbaijan and Caspian Agro exhibitions. As a result, the exhibitions will occupy all the pavilions and the outdoor area of the Baku Expo Centre.
Taking into account the preferences of participants and visitors, this year the exhibitions will be held over a period of four days. The organisers hope that this will create new opportunities for interaction between exhibitors and visitors, providing an additional impetus for business engagement.
The geography of the exhibitions covers Azerbaijan, Belarus, Belgium, Canada, China, Egypt, Finland, Georgia, Germany, Greece, India, Iran, Israel, Italy, Jordan, Kazakhstan, Latvia, the Netherlands, Palestine, Russia, Serbia, South Korea, Spain, Sri Lanka, Switzerland, Turkey, Turkmenistan, the United Arab Emirates, the USA, and Uzbekistan. Germany, Belarus, South Korea, Georgia, Italy, the Netherlands, Sri Lanka, as well as for the first time Egypt, will participate in the exhibitions with national pavilions.
Moreover, the international delegations, led by ministers from several foreign countries, are planned to visit the exhibitions.
Leading companies and industry leaders such as “Azersun”, “Beta”, “Futura”, Ganja Automobile Plant, “John Deere”, “Kronen”, “Landini”, “Lindsay”, “Lovol”, “Metak”, “Miratorg”, “New Holland”, “Solis”, and “Valley” are represented at the exhibitions.
Structures supporting the exhibition are also actively participating in the events. This year, organizations such as KOBİA, AZPROMO, and AFBIA are taking part in the exhibitions with their own stands. At the same time, the Nakhchivan Autonomous Republic is represented with a unified stand at this year's exhibitions.
Prior Leasing ASC serves as the registration sponsor for this exhibition.
The exhibitions serve as an effective platform for promoting the “Made in Azerbaijan” brand. As in previous years, participants of both Caspian Agro and InterFood Azerbaijan presents their products under this brand. This stands as a clear example of the development and competitiveness of local production in the global agriculture and food industries.
A rich business programme is presented, and a range of engaging events are organised within the framework of the Caspian Agro and InterFood Azerbaijan exhibitions.
Within the exhibition’s presentation zone, the 2nd International Agrarian Innovation Forum will be held, organised by the Ministry of Agriculture of the Republic of Azerbaijan. The Forum will feature discussions on key topics such as the agro-park model in modern agricultural approaches, the application of artificial intelligence in the agrarian sector, the development prospects of the agricultural insurance system, sustainable food systems, experience exchange in agricultural and food sciences, innovative agriculture, the role of women in the agricultural sector, and other important subjects. Foreign guests, including ministers, are expected to attend the Forum.
Each year, the organisers arrange exhibition tours for farmers from various regions of Azerbaijan, as well as from the Nakhchivan Autonomous Republic. In 2025, for the first time, farmers from the liberated territories are participating in the exhibition tours. During the exhibitions, the farmers will have the opportunity to explore the latest industry innovations and international expertise. Farmers from 56 regions of the country, including Absheron, Agjabedi, Agdam, Agsu, Agstafa, Agdash, Astara, Balakan, Barda, Beylagan, Bilasuvar, Jabrayil, Jalilabad, Dashkasan, Fuzuli, Goranboy, Goychay, Goygol, Hajigabul, Imishli, Ismayilli, Kurdamir, Lachin, Lankaran, Lerik, Masalli, Neftchala, Oghuz, Gakh, Gazakh, Gabala, Gobustan, Guba, Gubadli, Qusar, Saatli, Sabirabad, Shabran, Shamakhi, Samukh, Sheki, Salyan, Shamkir, Siyazan, Shusha, Tartar, Tovuz, Ujar, Khachmaz, Khizi, Khojavend, Yardimli, Yevlakh, Zagatala, Zangilan, and Zardab, attends the exhibitions. As a result of these exhibition tours, knowledge exchange is encouraged, which in turn contributes to improving production quality and enhancing living conditions in rural areas.
For many years, Small and Medium Business Development Agency (KOBİA) has been actively supporting the exhibitions by organising a dedicated stand for small and medium-sized enterprises (SMEs) to participate in the events. This collaboration has proven to be highly productive. Each year, these companies take part in the exhibitions, familiarise themselves with the latest market trends, establish connections with leading industry players, and advance their development.
During several years, the “InterFood Azerbaijan” exhibition has been hosting the traditional Gold Shah 2025 - National Culinary Championship. The 5th edition of the Championship is organised by the Azerbaijan Culinary Specialists Association. The Gold Shah Championship is a licensed event by the World Association of Chefs' Societies ("Worldchefs") and is conducted in accordance with international standards and regulations. Since 2024, the championship has been authorised to host international teams and has been granted the status of a Worldchefs Continental Championship. The Worldchefs-licensed competition features the performances by eight teams, representing Azerbaijan, Kazakhstan, Kyrgyzstan, Malaysia, Russia, Singapore, Turkey, and Uzbekistan.  Additionally, more than 30 local teams compete, with over 300 individual chefs participating across more than 10 categories. The judging panel consists of licensed chef-judges from Worldchefs, representing 16 different countries.
In order to strengthen long-term cooperation, a Memorandum of Understanding was signed in April of this year between Caspian Event Organisers and the Azerbaijan Culinary Specialists Association. Under this agreement, the cooperation between the InterFood Azerbaijan exhibition and the Gold Shah 2025 - National Culinary Championship has been extended for a period of three years. At the same time, an agreement has also been reached regarding corporate social responsibility. According to this agreement, two enthusiastic and talented young individuals from the “Damla” Charity Society will join culinary courses organised by the Azerbaijan Culinary Specialists Association at the initiative of Caspian Event Organisers. Over the course of six months, they will learn the secrets of the culinary arts from renowned chefs operating in Baku and gain practical experience under their supervision, eventually receiving an official certificate.
As part of the InterFood Azerbaijan exhibition, an art exhibition featuring paintings created by children from the “Ümid Var” inclusive community is organised. These artworks will adorn the exhibition’s evening reception, during which a charity auction of the presented pieces will also take place.
This and other projects are part of the anniversary programme of the InterFood Azerbaijan exhibition.
As part of the exhibitions, the traditional bilateral business meetings (B2B and B2G) provides an opportunity for representatives of local and international companies to discuss cooperation and potential partnerships in a face-to-face format. Additionally, within the framework of these bilateral meetings, representatives of private companies will have the chance to meet with officials from government institutions.
Additionally, during the exhibitions, seminars and presentations will be held by participating companies. For example, a presentation of German companies' products will take place at the German National Pavilion.
This year, an "interview corner" is also set up as part of the exhibitions. In this area, interviews are conducted with representatives of government agencies supporting the exhibitions and participating companies.
As key platforms in the agricultural and food industries, the Caspian Agro and InterFood Azerbaijan exhibitions provide an opportunity to establish direct contact with the region's main producers and distributors. Companies gain the chance to showcase their products and services to potential customers and partners, while visitors have the opportunity to familiarize themselves with the latest technologies and trends in the relevant industries.
These exhibitions support the development of Azerbaijan's agricultural and food industries, enhancing the country's export potential and enabling the attraction of foreign investments. They also play a vital role as a platform for food security and the implementation of innovative solutions. At the same time, specialists from relevant fields who were unable to meet throughout the year have the opportunity to come together at the exhibitions, engage in productive discussions, and collaborate.
Considering the scale of the exhibitions and the rich programme of events held within their framework, the Caspian Agro and InterFood Azerbaijan exhibitions will be held under the new AgriWeek brand starting from 2026. Organisers hope that this will provide a new boost to the exhibitions, creating greater networking opportunities, intersectoral collaboration, and effective business dialogue for both participants and visitors.