Azərbaycan çörəkçilərinə texnologiyamız haqqında məlumat vermək niyyətindəyik
– Bizim əsas zavodumuz Sloveniyada yerləşir. Zavodun 70 illik fəaliyyət təcrübəsi var. Bu, çörəkbişirmə sənayesi, xüsusilə də, sənaye təyinatlı böyük çörək zavodları üçün avadanlıq istehsal edən maşınqayırma müəssisəsidir. Biz Bakıda keçirilən sərgidə üçüncü dəfə iştirak edirik. “Gostol” şirkətinin tapşırıqları arasında brendin təşviqi, işgüzar əlaqələr qurmaq və Azərbaycan bazarına daxil olmaq niyyəti, nümayiş olunan texnologiya barədə ölkənizdəki çörəkçilərə məlumat vermək yer alır. Bizim avadanlıqlar sənayedə liderdir və dünyanın 50-dən çox ölkəsində istifadə olunur. Bu məhsulların hazırlandığı bütün materiallar qida sənayesində istifadə üçün müəyyən sertifikatlara malikdir.
Bizim istehsalın üstünlükləri tam avtomatlaşdırma, enerjiyə qənaət, universallıqdır. Bu istehsal xətti asanlıqla mənimsənilir və minimum insan iştirakını tələb edir. Əlbəttə, biz mütəxəssisləri təlimatlandırırıq və ən əsası, bizim proqramçılar həmişə əlaqədə olur və internet vasitəsilə istənilən bu və ya digər müəssisədə yaranmış hər hansı problemin həllinə kömək edə bilər. Bizim avadanlıq çox böyük ölçülü olduğundan, bütün quraşdırma prosesini stendimizdə yerləşdirilmiş video monitorda nümayiş etdirəcəyik. Qeyd etmək istəyirəm ki, avadanlıqla yanaşı, biz tərəfdaşlarımıza müəyyən həll variantları da təklif edirik. Məsələn, istehsal həcmini, məhsul çeşidini artırmaq üçün zəruri konsepsiya hazırlaya, müəssisənin fəlsəfəsini inkişaf etdirə, iqtisadi göstəriciləri hesablaya bilərik.

Хотим познакомить хлебопеков Азербайджана с нашей технологией
– Наш базовый завод находится в Словении. Ему 70 лет. Это машиностроительное предприятие, которое производит оборудование для хлебопекарной промышленности. В частности, для крупных индустриальных хлебозаводов. Это третье участие на выставке в Баку. В задачах Gostol – продвижение бренда, желание наладить деловые контакты и попасть на рынок Азербайджана, познакомить хлебопеков вашей страны с экспонируемой технологией. Наше оборудование является лидером в данной промышленности и используется в 50 странах мира. Все материалы, из которых оно изготавливается, имеют определенные сертификаты для использования в пищевой промышленности.
Преимуществами нашего производства являются полная автоматизация, энергосбережение, универсальность. Оно легко осваиваемое и требует минимального участия человека. Мы, конечно, обучаем специалистов и, что самое главное, наши программисты всегда находятся на связи и могут посредством интернета помочь устранить любую неполадку, возникшую на том или ином предприятии. Так как наше оборудование очень габаритное, то весь процесс монтажа мы будем демонстрировать на видеомониторе, установленном на стенде. Хочу подчеркнуть, что помимо оборудования мы предлагаем нашим партнерам и определенные решения. Например, для увеличения производства, ассортимента, мы способны разработать необходимую концепцию, философию предприятия, рассчитать экономические показатели.