Azərbaycanda Belarus mağazaları
– Biz “WorldFood” sərgisində Belarusun mağazalar şəbəkəsini təqdim edirik. Bu günə qədər Azərbaycanda beş belə mağaza fəaliyyət göstərir, onların dördü Bakıda, biri isə Naxçıvanda yerləşir. Şirkətimiz Belarusun ərzaq məhsulları çeşidlərini Azərbaycan bazarında xalqımızın istehlak tələbatına uyğun olaraq təklif edən ilk müəssisələrdən biridir. Bunlar ilk növbədə, çox sayda süd məhsullarıdır.
Biz “ММЗ1”, “Молочный Мир” və başqa ən qabaqcıl zavodlarla əməkdaşlıq edirik. Ət məhsullarının satılması baxımından tanınmış “Борисовский”, “Гродненский” ət kombinatları ilə əməkdaşlıq edirik. Bu gün isə (yeni məhsul kimi) sərgidə yarıbitmiş toyuq məhsullarının əsas istehsalçısı - “Дзержинский” kombinatının məhsullarını təqdim edirik.
Stendimizdə şərab və araq məhsullarının bütün növləri nümayiş olunur. Qənnadı məmulatları “Коммунарка”, “Домочай” kimi müxtəlif brendlər tərəfindən təqdim edilir. Klassik və milli reseptlərə uyğun hazırlanmış çörək məhsulları xüsusilə məşhurdur. Biz xalqımızın keyfiyyətli məhsul istehlak etməsini istəyirik və buna görə, biz uzun illərdir ki, bu sərgidə iştirak edərək, insanlara yeni məhsullarımız barədə məlumat verməyə çalışırıq. Bu günlərdə ziyarətçilər bizim ekspozisiyadakı istənilən məhsulu dadmalıdırlar. Biz istehlakçıların hər zövqünü nəzərə alaraq həmişə biznesi genişləndirməyə çalışır və məhsulların çeşidini daha da artırmağı planlaşdırırıq.

Belarus shops in Azerbaijan
- At the WorldFood exhibition, we present a network of Belarus stores. To date, there are five shops in Azerbaijan (four in Baku and one in Nakhchivan). Our company was one of the first to place an assortment of Belarus food products on the Azerbaijani market to meet the consumer demand of our people. This is, first of all, a large number of dairy products.
We work with the most advanced factories - such as MMZ1, Molochniy Mir and others. In terms of selling meat products, we cooperate with well-known meat-packing plants "Borisovskiy" and "Grodno". And today, as a novelty, the exhibition presents products of the Dzerzhinsky Combine, which is the main producer of chicken semi-finished products.
All varieties of wine and vodka products are exhibited at our stand. Confectionery products are represented by various flavours of the brands "Kommunarka", "Domochay". Our bakery products made according to classic and national recipes are especially popular. We want our people to consume a quality product. Therefore, we have participated in this exhibition for many years, trying to tell people about our innovations. During the exhibition days, visitors should try any product at our exposition. We always strive to expand our business, and we have a plan to further increase the range of products, taking into account any taste of the consumer.