Çay, düyü, meyvə təqdimatının təsiri
– “Astara çay” şirkəti 2010-cu ildə təsis edilib. Şirkət Azərbaycanda ən böyük təbii çay istehsalçısıdır. Şirkətin 460 hektar çay plantasiyası var. 2015-ci ildən etibarən ən müasir avadanlıqlarla təchiz olunmuş çay emalı və qablaşdırma zavodu fəaliyyət göstərir. Bu il şirkət altı yeni çay növünün istehsalına başlayıb. Bunlar mixəkli, kəklikotulu, zəncəfilli, çiçəkli və zəfəranlı çaylardır. Biz məhz çay növlərinə xüsusi ümid bəsləyirik, sərgi yekunlaşdıqdan sonra həmin çayları satın ala bilərsiniz.
Ötən il ərzində şirkət dünyanın digər ölkələrinə, məsələn, Ukrayna, Belarus, Latviya kimi ölkələrə çay ixracı istiqamətində aktiv fəaliyyət göstərib. Həmçinin, ərəb ölkələri ilə də danışıqlar aparılır. Bunun sayəsində üzvi Azərbaycan çayının istehsalçısı olan “Aztea” brendi tədricən populyarlaşır və tanınır. Sərgiyə iştirak etməkdə bir məqsədimiz var - məhsullarımızı effektiv şəkildə təqdim etmək, yeni məhsulları nümayiş etdirmək. Bunun üçün, stendimizi qürur duyduğumuz bütün məhsulları təqdim edəcək şəkildə qurmuşuq. Bunlar təkcə çay deyil, həm də şirkətin bağlarında yetişdirilən meyvələr, habelə əkini ilə fəal şəkildə məşğul olduğumuz düyüdür. Stendimizdə “Astara Düyü” brendi altında müxtəlif düyü növləri, xalqımızın sevimli “Həşimi” düyüsü, yumru düyü və istehsalına yenicə start verilmiş perspektivli qara düyü ilə tanış ola bilərsiniz.

Эффект презентации чая, риса, фруктов
– Компания «Astara Cay» была основана в 2010 года. Мы являемся крупнейшим производителем натурального чая в Азербайджане. Наша территория насчитывает 460 гектаров чайных плантаций. С 2015 года функционирует фабрика по переработке и упаковке чая, оснащенная самым современным оборудованием. В этом году мы начали производство шести новых сортов чая. Это чай с корицей, гвоздикой, чабрецом, имбирный, цветочный и шафрановый чаи. Именно на эти сорта мы возлагаем особые надежды, после окончания выставки их можно будет увидеть в продаже.
В течение последнего года мы активно работали над экспортом чая в другие страны мира. Например, Украину, Беларусь, Латвию, также ведутся переговоры с арабскими странами. Благодаря этому марка «Aztea», как производитель органического азербайджанского чая, постепенно становится популярной и узнаваемой. У нас одна цель участия на выставке – эффектно презентовать наши продукты, продемонстрировать новинки. Для этого мы продумали организацию стенда так, чтобы показать всё, чем мы гордимся. А это не только чай, но так же фрукты, выращенные в садах компании. И еще рис, посевом которого мы активно занялись. Под маркой «Astara Duyu» на нашем стенде можно увидеть разные сорта риса, любимый нашим народом рис «Heşimi», круглый рис и перспективный черный рис, чье производство только началось.