Hindistan çayının ən yaxşı növlərinin dequstasiyası
– Şirkət 1988-ci ildə Hindistanda təsis edilib və 12 ildir ki, MDB ölkələrində fəaliyyət göstərir. Məhsullarımız Azərbaycanda təxminən 8 ildir tanınır. Bildiyiniz kimi, Hindistan çay istehsalı sahəsində həmişə birinci yeri tutub.
Bizim ekspozisiyada Hindistan çayının ən yaxşı və bahalı növləri təqdim edilir. Onların hamısı ölkənin mənzərəli bölgələrindən yığılır, ən son texnologiya ilə çirk və tozdan təmizlənir və daha sonra qablaşdırılaraq dünyanın 32 ölkəsinə göndərilir. Bütün çay çeşidlərinə təxminən 350 növ, o cümlədən qara, yaşıl, ağ, ətirli, meyvə seriyası, qatqılı çay daxildir. Bunlar arasında son illərdə Azərbaycanda sevilən tanınmış “Darjeeling” çayı yer alır. Bu çay portağal tonuna malikdir, muskat dadı olan xüsusi bir növdür. Sərginin keçirildiyi günlər ərzində qonaqları bu çay növü ilə tanış edəcəyik. Bundan başqa, biz Hindistanın cənubundan toplanmış “Assam” çayını dequstasiyasını keçirəcək və digər dadlı çay növlərini təqdim edəcəyik.
Bütün ziyarətçiləri dequstasiyaya cəlb etmək, onların fikirlərini öyrənmək və rəylərini almaq bizim üçün vacibdir. Şirkət dördüncü ildir ki, bu sərgidə iştirak edir və ziyarətçilər hər dəfə bizim məhsullara daha çox maraq göstərirlər. Artıq bu gün deyə bilərik ki, 2019-cu ildə keçiriləcək sərgidə iştirak etmək niyyətindəyik.

Дегустация лучших сортов индийского чая
– Компания основана в 1988 году в Индии. 12 лет мы работаем на территории СНГ, и в Азербайджане наша продукция известна около 8 лет. Как известно, Индия всегда была на первом месте по производству чая.
В нашей экспозиции – самые лучшие и дорогие сорта индийского чая. Все они собираются в живописных регионах страны, проходят специальную очистку от примесей и пыли по новейшей технологии. После упаковываются и отправляются в 32 страны мира. Весь чайный ассортимент насчитывает около 350 видов, сюда входят и черный чай, зеленый, белый, ароматизированный, фруктовая серия, чай с добавками. Среди них известный чай «Дарджилинг», который в последнее время полюбился в Азербайджане. Он имеет оранжевую тональность, это особый сорт с мускатным вкусом. В течение выставки будем знакомить гостей с этим сортом чая. Помимо этого проведем дегустацию чая «Ассам» из южной Индии и предложим вниманию окружающих много других вкусных сортов.
Нам важно привлечь к дегустации всех посетителей, узнать их мнение и получить их оценку. Компания четвертый год участвует на этой выставке, и посетители всё больше интереса проявляют к нашей продукции. Уже сегодня могу сообщить, что в наши планы входит участие на выставке в 2019 году.